تنش بازار گوشت فروکش کرد

۱۳۹۵-۱۱-۰۴ اقتصاد

تنش بازار گوشت فروکش کرد

مدیر کل مرکز اصلاح نژاد دام وزارت جهاد کشاورزی گفت: عرضه گوشت گرم گوسفندی با قیمت مصوب ۳۱ هزار و ۵۰۰ تومان از سوی شرکت پشتیبانی تاثیر بسزایی در کاهش قیمت و تعادل بازار داشته است.
به گزارش۲۴آنلاین، محمدرضا ملاصالحی مدیر کل مرکز اصلاح نژاد و بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی با اشاره به آرامش حاکم بر بازار گوشت اظهار داشت: عرضه گوشت گرم گوسفندی با قیمت مصوب ۳۱ هزار و ۵۰۰ تومان از سوی شرکت پشتیبانی تاثیر بسزایی در کاهش قیمت و تعادل بازار داشته است.

وی با اشاره به تاثیر عرضه مازاد دام زنده بر بازار افزود: با توجه به عرضه مازاد، قیمت هر کیلو دام زنده به ۱۳ الی ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان رسیده است.

ملاصالحی در پاسخ به این سوال که قیمت گوشت در برخی قصابی ها همچنان بالا است، گفت: در حال حاضر هر کیلو شقه گوسفندی بدون دنبه در میادین میوه و تره بار ۳۱ هزار و ۵۰۰ تومان عرضه می شود اما باید گفت که قیمت راسته و فیله ، بسته به مناطق مختلف متفاوت است.

وی با بیان اینکه توزیع گوشت قرمز از سوی شرکت پشتیبانی ادامه دارد، عنوان کرد: با توجه به عرضه ادامه دار شرکت پشتیبانی و جابه جایی عشایر و عرضه انبوه دام ظرف یکماه آینده نگرانی از این حیث وجود ندارد.

*عرضه دو میلیون و ۳۰۰ هزار راس دام در بهمن ماه

همچنین منصور پوریان رئیس شورای تامین کنندگان دام زنده از مازاد ۳۰ درصدی گوشت در بازار خبر داد وگفت: در شرایط کنونی با عرضه فراوان دام و واردات گوشت، جای هیچ گونه نگرانی مبنی بر کمبود وجود ندارد.

وی افزود: بنا بر آمار اتحادیه سراسری دامداران طی این ماه دو میلیون و ۳۰۰ هزار راس دام سبک جهت کشتار به بازار ارائه می شود که به سبب عرضه بالا باید به دنبال ایجاد بازار باشیم.

پوریان ادامه داد: برخی قصابی ها به سبب کمبود نظارت اقدام به توزیع گوشت با قیمت ها ۴۶ الی ۴۸ هزار تومان می کنند که بایستی با نظارت دقیق تر دستگاه های مربوطه نسبت به متخلفان امر برخورد شود البته در همین راستا عده ای از چوبداران شناسایی و درصدد معرفی به دستگاه های قضایی هستند.

به گفته رئیس شورای تامین کنندگان دام زنده، قیمت گوشت گوسفندی در برخی شهرستان ها کمتر از نرخ مصوب ۳۱ هزار و ۵۰۰ تومان عرضه می شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۵-۱۱-۰۴ اقتصاد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.