روایت مسیح مهاجری از پیغام یک مرجع برای هاشمی برای ثبت نام درانتخابات۹۲

۱۳۹۵-۱۱-۰۳ سیاست

روایت مسیح مهاجری از پیغام یک مرجع برای هاشمی برای ثبت نام درانتخابات۹۲

حجت‌الاسلام مسیح مهاجری از پیغام یکی از مراجع تقلید برای آیت‌الله هاشمی مبنی بر وجوب ثبت‌نام در انتخابات ریاست جمهوری خبر داد.

به گزارش ۲۴ آنلاین به نقل از آنا، مدیرمسئول روزنامه جمهوری اسلامی که در مراسم چهلمین روز درگذشت مرحوم دکتر هادی نخعی، از پیشکسوتان مرکز تحقیقات جنگ سخن می‌گفت، در بیان خاطراتی از مرحوم آیت‌الله هاشمی گفت: در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲، بنده از کسانی بودم که از ابتدا با ثبت‌نام آقای هاشمی در انتخابات مخالف بودم و دلایل خودم را هم به ایشان گفته بودم. البته ایشان نیز تا روزهای آخر قصد کاندیداتوری نداشت، اما اتفاقاتی در روزهای آخر افتاد که ایشان ثبت‌نام کرد.

وی یکی از این اتفاقات را درخواست‌های مراجع تقلید از ایشان بیان کرد و گفت: دو روز مانده به زمان پایان ثبت‌نام در انتخابات، یکی از مراجع تقلید قم که اکنون هم زنده هستند، مرا به قم احضار کردند تا پیغامی به من بدهند. وقتی من خدمت ایشان رفتم از من خواستند پیش آقای هاشمی بروم و از طرف ایشان به آقای هاشمی پیغام بدهم که حتما در انتخابات ریاست جمهوری ثبت‌نام کنند و تعبیر ایشان این بود که ثبت‌نام برای آقای هاشمی در این مقطع واجب است.

مهاجری افزود: بنده هم با وجود اینکه خودم با ثبت‌نام آقای هاشمی در انتخابات مخالف بودم، از قم به تهران آمدم و فردای آن روز هم پیش آقای هاشمی رفتم و پیغام این مرجع تقلید را به ایشان رساندم. البته گویا موارد دیگری هم رخ داده بود و این‌گونه پیغام‌، آقای هاشمی را که فردی متعهد بود، به تصمیم رساند که در انتخابات سال ۹۲ ثبت‌نام کند.

مدیر روزنامه جمهوری اسلامی که با گذشت بیش از ۱۰ روز از درگذشت آیت‌الله هاشمی همچنان لباس مشکی بر تن داشت، با خودداری از نام این مرجع تقلید گفت: ایشان از من قول گرفتند تا این موضوع بین ایشان، بنده و آقای هاشمی بماند و از این رو نام ایشان را نمی‌گویم.

حجت‌الاسلام مهاجری که از بازماندگان حادثه هفتم تیر و از یاران شهید مظلوم آیت‌الله بهشتی به شمار می‌رود، با اشاره به هفته آخر حیات شهید بهشتی گفت: در آن هفته (هفته اول تیر ماه ۶۰) من در چند شهر سخنرانی کردم و منبر رفتم و از آقای بهشتی دفاع کردم. بعد از سخنان من بسیاری از جوانان پیش من می آمدند و می‌گفتند مواردی که گفتی را نمی‌دانستیم و تحت تاثیر تبلیغات علیه آقای بهشتی بودیم. آنها از من می‌خواستند از طرف آنها از آقای بهشتی حلالیت بطلبم. من به تهران آمدم و در همان روز هفتم تیر که بمبگذاری باعث شهادت ۷۲ تن شد، موضوع را به ایشان منتقل کردم. آیت‌الله بهشتی در پاسخ به من گفتند به آنها بگویید من همه آنها را بخشیده‌ام و فقط یک درخواست دارم و آن این که دیگر فریب تبلیغات نادرست را نخورید.

وی ادامه داد: فکر می‌کنم آقای هاشمی نیز همین مشی را داشته و افرادی که به ایشان ظلم می‌کردند را بخشیده و تنها این انتظار را دارد که دیگر فریب نخوریم.

مهاجری همچنین به خاطره دیدار خود با آیت‌الله هاشمی پس از رحلت آیت‌الله فاضل لنکرانی اشاره کرد و گفت: بعد از این حادثه بنده به همراه چند تن از جمله دکتر احمد احمدی و آقای جعفری گیلانی نزد آقای هاشمی رفتم. من به ایشان گفتم با توجه به رحلت آیت‌الله فاضل، نیاز است یکی از مراجع تقلید مدافع انقلاب و نظام را تقویت کنیم، در‌این‌باره نظر شما بر کیست؟ آقای هاشمی در پاسخ به ما تأکید کردند که باید آقا -تعبیر همیشگی ایشان درباره مقام معظم رهبری- را تقویت کنیم. من در پاسخ گفتم ما هم می‌خواهیم یکی از مراجع تقلید حامی و مدافع نظام و رهبری باشد، اما آیت‌الله هاشمی تأکید کردند که در مقطع کنونی باید خود رهبر انقلاب و جایگاه ایشان را تقویت کرد.

مهاجری همچنین با یادآوری از مرحوم دکتر هادی نخعی از پایه‌گذاران روایت جنگ در دفاع مقدس گفت: این‌گونه افرادی که قدرشان در جامعه شناخته نمی‌شود، نیز مظلوم‌اند. اگر کشورهای دیگر چنین چهره‌هایی داشتند، با آنها مثل ما رفتار نمی‌کردند.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۵-۱۱-۰۳ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.