واردات شکر آزاد شد

۱۳۹۵-۱۱-۰۱ اقتصاد

واردات شکر آزاد شد

مجوز واردات ۷۰۰ هزار تن شکر بیش از نیاز داخل برای تنظیم بازار شب عید صادر شده که پس از پروسه ثبت سفارش،تامین ارز و … وارد کشور می شود.

به گزارش ۲۴آنلاین,، حسن عباسی معروفان معاون داخلی بازرگانی دولتی با اشاره به آخرین وضعیت بازار شکر اظهار داشت: سالانه حدود دو میلیون و ۱۶۰ هزار تن شکر در کشور مورد استفاده قرار می گیرد که با وجود استحصال یک میلیون و ۱۶۰ هزار تن شکر، از مجموع چغندر قند و نیشکر مابقی نیاز از طریق واردات تامین می شود.

وی افزود: مجوز واردات ۷۰۰ هزار تن شکر بیش از نیاز داخل برای تنظیم بازار شب عید صادر شده که پس از پروسه ثبت سفارش،تامین ارز و … وارد کشور می شود.

عباسی معروفان ادامه داد: در صورت تاخیر واردات تا پایان فرودین ماه ۹۶، نگرانی مبنی بر کمبود شکر در داخل وجود ندارد چرا که موجودی شکر در انبارها جوابگوی نیاز مصرف تا مهر ماه سال آینده هست.

معاون داخلی بازرگانی دولتی با بیان اینکه قیمت هر کیلو شکر تحویل درب کارخانه ۲ هزار و ۵۲۰تومان است، عنوان کرد: قیمت هر کیلو شکر فله درب کارخانه ۲ هزار و ۵۲۰ تومان است و محدودیتی در عرضه وجود ندارد و فروش این محصول با نرخ های بالاتر در خرده فروشی ها به سبب مسائلی نظیر بسته بندی، حمل و نقل و … است که دستگاه های مروبطه باید نظارت کافی در بازار را برای جلوگیری از سودجویی افراد داشته باشند.

(Visited 37 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۵-۱۱-۰۱ اقتصاد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.