انتقاد روانچی از مقامات بریتانیا

۱۳۹۵-۱۰-۳۰ سیاست

انتقاد روانچی از مقامات بریتانیا

معاون اروپا و آمریکای وزارت امور خارجه در دیدار معاون وزیر امور خارجه بریتانیا به مواضع اخیر برخی از مقامات بریتانیایی نسبت به جمهوری اسلامی ایران انتقاد و اینگونه موضع‌گیری‌ها را برخلاف روند توسعه روابط دو کشور در چارچوب تفاهمات قبلی دانست.

به گزارش ۲۴ آنلاین به نقل از آنا، توبیاس الوود، معاون خاورمیانه و آفریقای وزیر امور خارجه بریتانیا طی سفر یک روزه به تهران با مجید تخت‌روانچی، معاون اروپا و آمریکای وزارت امور خارجه کشورمان دیدار کرد.

در این ملاقات دوطرف درخصوص روابط دوجانبه، تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی گفت‌وگو کردند.

تخت‌روانچی در این دیدار نسبت به مواضع اخیر برخی از مقامات بریتانیایی نسبت به جمهوری اسلامی ایران انتقاد و اینگونه موضع‌گیری‌ها را برخلاف روند توسعه روابط دو کشور در چارچوب تفاهمات قبلی دانست.

وی تاکید کرد: «هرگونه پیشرفت در روابط باید در چارچوب منافع دوجانبه و براساس احترام متقابل باشد.»

معاون اروپا و آمریکای وزارت خارجه همچنین خواستار اجرای دقیق تعهدات به عمل آمده در چارچوب برجام توسط همه کشورهای عضو ١+۵ شد.

معاون وزیر امور خارجه بریتانیا نیز در این دیدار سیاست کشور متبوع خود نسبت به توسعه روابط با ایران و تعهد لندن بر اجرای کامل برجام را مورد تاکید مجدد قرار داد و افزود: «کشورش تلاش می‌کند موانع موجود در توسعه روابط دو کشور برطرف و در راستای رفع سوءبرداشت‌ها عمل کند.»

دوطرف ابراز امیدواری کردند زمینه‌های لازم و مناسب برای گسترش همکاری‌های متقابل اقتصادی در بخش‌های مختلف را فراهم و همچنین توافق کردند پیرامون مسائل کنسولی و تسهیل صدور روادید در نشست آتی کنسولی دو کشور در لندن بحث و تبادل نظر شود.

(نمایش کل : ۲۳ - نمایش امروز : ۱)

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۵-۱۰-۳۰ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.