آخرین عابر ماه درگذشت + تصویر

۱۳۹۵-۱۰-۲۸ جامعه

آخرین عابر  ماه درگذشت + تصویر

آخرین انسانی که تا به امروز روی کره ماه قدم گذاشته است، ساعاتی پیش در سن ۸۲ سالگی در آمریکا درگذشت.

به گزارش ۲۴ آنلاین به‌نقل از ناسا، گنه سرنان، فضانورد سازمان فضایی آمریکا که عنوان دومین انسانی که در فضا پیاده‌روی کرد و آخرین انسان روی کره ماه را داشت، در سن ۸۲ سالگی در بازنشستگی درگذشت.

از آخرین‌باری که یک انسان روی کره ماه بوده بیش از ۴۰ سال می‌گذرد. آپولوی۱۷ آخرین ماموریت سرنشین‌دار ناسا و جهان در ماه بود اگرچه پس از آن نیز تحقیقات روی این کره ادامه دارد اما دیگر کسی پایش به خاک ماه نرسید. آخرین انسانی که روی قمر زمین راه رفت، سروان سرنان در سال ۱۹۶۳ از ارتش به ناسا رفت و در طول حیات کاری خود در سازمان فضایی ایالات متحده آمریکا، در مجموع ۵۰۰ ساعت فضانوردی انجام داد که ۷۳ ساعت آن روی کره ماه بود.

در ۱۹۶ او بخشی از پروژه پیاده‌روی فضایی بود که سه‌روز طول کشید و در ۱۹۶۹ به‌عنوان هدایت‌کننده سفینه مادر در مأموریت آپولوی ۱۰ خدمت کرد. او سپس پله‌پله بالا رفت تا این‌که در سال ۱۹۷۲ در مأموریت آپولوی۱۷ به‌ عنوان فرمانده فضاپیما روی ماه نشست. آپولوی۱۷ آخرین فضاپیمای سرنشین‌دار روی سطح ماه بود و سرنان نیز آخرین انسانی شد که تا امروز روی کره ماه راه رفته است. او پس از ۲۰ سال خدمت در ارتش و ناسا، در سال ۱۹۷۶ از ارتش آمریکا بازنشسته شد و همزمان ناسا را نیز ترک کرد. رکورد او به‌عنوان آخرین کسی که روی ماه پیاده‌روی کرده تا زمان مرگش نیز باقی‌ماند.

منبع: آنا

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۵-۱۰-۲۸ جامعه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.