کدام شهر بیشترین تسهیلات بانکی را پرداخت؟

۱۳۹۵-۱۰-۲۶ اقتصاد

کدام شهر بیشترین تسهیلات بانکی را پرداخت؟

بانک مرکزی گزارش وضعیت کل مانده سپرده‌ها و تسهیلات بانکها و مؤسسات اعتباری را تا پایان مهر ماه امسال اعلام کرد.

به گزارش خبرآنلاین، برمبنای گزارش بانک مرکزی، مانده کل سپرده ها در مهرماه امسال بالغ بر ۱۱۷۸۶.۷ هزار میلیارد ریال اعلام شده که نسبت به دوره مشابه سال قبل ۲۴۰۷.۴ هزار میلیاردد ریال (۷/۲۵) درصد و نسبت به پایان سال قبل معادل ۱۱۷۶.۷ هزار میلیارد ریال ) ۱۱.۷ درصد افزایش نشان می دهد.

براساس این گزارش، بیشترین مبلغ سپرده ها مربوط به استان تهران با ۶۹۶۳.۰ هزار میلیارد ریال وکمترین مبلغ مربوط به استان کهگیلویه و بویر احمد با با ۲۵.۳ میلیارد ریال است.

همچنین، مانده کل تسهیلات بالغ بر ۹۰۸۵.۲ هزار میلیارد ریال اعلام شده که نسبت به دوره مشابه سال قبل ۱۱۸۳۹.۲ هزار میلیارد ریال(۲۵.۴) و نسبت به پایان سال قبل۱۱۶۹.۱ هزار میلیارد ریال معادل (۱۴.۸) درصد افزایش داشته است. بیشترین مبلغ تسهیلات مربوط به استان تهران با مانده ۵۴۸۷.۰ هزار میلیارد ریال و کمترین مبلغ مربوط به استان کهگیلویه وبویر احمد معادل ۳۳.۱ هزارمیلیارد ریال اعلام شده است.

این گزارش می افزاید، نسبت تسهیلات به سپرده بعد از کسر سپرده قانونی۸۵.۳ درصد بوده که نسبت به پایان ماه مشابه سال قبل ۲.۰ درصد کاهش و نسبت به پایان سال قبل۲.۶ واحد درصد افزایش نشان می دهد. نسبت مذکور در استان تهران۸۶.۲ درصد و استان کهکیلویه و بویر احمد ۱۴۶.۷ درصد اعلام شده است.

بانک مرکزی تاکید کرده، یکی از علل مهم بالابودن رقم تسهیلات وسپرده ها در استان تهران استقرار دفاتر بسیاری از شرکت ها و موسسات تولیدی سایر استان ها در استان تهران بوده و عمده فعالیت های بانکی آنها ازطریق شعب بانک ها و موسسات اعتباری استان تهران انجام می شود.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۵-۱۰-۲۶ اقتصاد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.