قیمت جهانی طلا افزایش یافت

۱۳۹۵-۱۰-۲۵ اقتصاد

قیمت جهانی طلا افزایش یافت

در حالی که ارزش دلار کاهش یافته و میزان سوددهی اوراق قرضه آمریکا نسبت به بالاترین رقم‌ها افت کرده، قیمت طلا روز جمعه افزایش یافت و سومین هفته افزایشی متوالی را به ثبت رساند.

به نقل از رویترز، در حالی که ارزش دلار کاهش یافته و میزان سوددهی اوراق قرضه آمریکا نسبت بالاترین رقم ها افت کرده، قیمت طلا روز جمعه افزایش یافت و سومین هفته افزایشی متوالی را به ثبت رساند.
انتشار آمارهای مثبت از میزان خرده فروشی در آمریکا که احتمال افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو در سال جاری میلادی را افزایش داد، موجب شد تا ارزش دلار و میزان بازدهی اوراق قرضه آمریکا بالا برود.
بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات دیروز با ۰/۱۶ درصد افزایش به ۱۱۹۷ دلار و ۳۴ سنت رسید.
قیمت طلای آمریکا در پایان معاملات دیروز با ۰/۳ درصد کاهش به ۱۱۹۶ دلار و ۲۰ سنت رسید. روز دوشنبه بازار آمرکیا تعطیل خواهد بود.
قیمت طلا از اواسط ماه دسامبر تاکنون ۶/۵ درصد افزایش یافته به نحوی در روز پنجشنبه به بالاترین رقم از ۲۳ نوامبر رسید.
جاناتان بوتلر، تحلیلگر شرکت میتسو بیشی گفت: «سیاست‌های اقتصادی ترامپ به ویژه وعده کاهش مالیات‌ها برای شرکت‌ها، ممکن است منجر به افزایش اقبال به بازارهای بورس شود و خروج سرمایه از بازار طلا گردد.»
سرمایه گذاران در انتظار مراسم تحلیف دونالد ترامپ در روز ۲۰ ژانویه هستند تا جزئیات بیشتری از برنامه‌های وی برای اقتصاد آمریکا بدانند.
تحلیلگران اسکوتیا بانک معتقدند، اگر سطح حمایت در رقم ۱۱۷۸ دلار تداوم پیدا کند، قیمت طلا افزایش بیشتری را شاهد خواهد بود.
چند تن از مقامات فدرال رزرو آمریکا روز پنجشنبه هشدار دادند که برنامه‌های مالی و مالیاتی دولت ترامپ ممکن است موجب رشد اقتصادی در کوتاه مدت شود و در عین حال، تبعات تورمی و مشکلات بدهی بلند مدت به همراه داشته باشد.
افزایش قیمت طلا این هفته موجب کاهش خریدهای فیزیکی در آسیا شد.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۵-۱۰-۲۵ اقتصاد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.