اطلاعات محرمانه پزشکی اعضای پنتاگون افشا شد!

۱۳۹۵-۱۰-۱۳ سیاست

اطلاعات محرمانه پزشکی اعضای پنتاگون افشا شد!

یکی از پیمانکاران وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اطلاعات شخصی برخی از مقام‌های عالی‌رتبه نظامی کشور را فاش کرده است.

به گزارش ۲۴ آنلاین از پایگاه خبری العالم، پایگاه اینترنتی زد دی نت آمریکا گزارش کرد اطلاعات شخصی برخی از مقام‌های عالی‌رتبه نظامی آمریکا از مرکز مشاوره درمانی به نام پاتو مک که به دولت و سازمان‌های نظامی خدمات بهداشتی و درمانی ارائه می‌دهد، افشا شده است.

اطلاعات درز کرده شامل اعداد و ارقام بیمه چهره‌های مهم نظامی ایالات‌متحده است. این اطلاعات محرمانه شامل اسامی افراد، انواع قراردادها و تاریخ شروع همکاری با شرکت بیمه نیز می‌شود.

شخصی به نام کریس ویکری، یکی از محققان برجسته مراکز امنیتی، برای نخستین‌بار از این درز اطلاعاتی پرده برداشته است. به‌گفته او، اطلاعات مربوط به برخی از فرماندهان مرکز عملیات نیروهای ویژه آمریکا و نیز فرماندهان سابق و فعلی نیروی دریایی و هوایی نیز در میان اسناد لو رفته است. مددکاران اجتماعی، درمانگران، پرستاران و بهیاران، پزشکان و روانشناسان وابسته به ارتش نیز از جمله قربانیان این افشاگری بوده‌اند.

مرکز درمانی پاتو مک دارای روابط نزدیک با شرکت بوز آلن همیلتون است. شرکت همیلتون یکی از مراکز مشاوره مدیریت آمریکایی است و در زمینه سرویس‌های امنیتی، صنایع دفاعی، تجزیه‌ و تحلیل اقتصادی و مدیریت اطلاعات فعالیت می‌کند.

ادوارد اسنودن، یکی از افشاگران اطلاعات محرمانه سازمان‌های جاسوسی آمریکا، از کارمندان سابق شرکت بوز آلن همیلتون بوده است.

(نمایش کل : ۳۸ - نمایش امروز : ۱)

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۵-۱۰-۱۳ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.