جهانگیری و نوبخت،چرا برای کشورحاشیه درست می کنند؟

۱۳۹۵-۱۰-۰۸ اقتصاد

جهانگیری و نوبخت،چرا برای کشورحاشیه درست می کنند؟

مخالفان دولت، عادت دارند هر روز دروغی،تهمتی،افترایی،نسبت ناروایی مطرح کنند.آنها اگر این عادت را ترک کنند مریض می شوند. بر فحش و ناسزا گفتن آنها که حرجی نیست اما چرا بعضی دولتمردان، خودشان را در معرض این موارد قرار می دهند؟

۶ماه پیش رئیس جمهور در بیانیه ای در باره فیشهای نجومی دستور داد ظرف یک ماه ، دریافتی مقامات کشوری و لشکری در سایت وزارتخانه یا سازمان ذیربط، و همچنین در سایت سازمان مدیریت و برنامه ­ریزی کشور درج شود. آقای نوبخت،به عنوان رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آیا این ابلاغیه را ندیده و یا وظیفه اش را فراموش کرده است؟

کسی که کمترین آشنایی به اطلاعات  حقوق و دستمزد کارمندان داشته باشد می داند ، انتشار این اطلاعات،حتی یکماه هم زمان نیاز نداشته اما متاسفانه دولت و به طور مشخص،سازمان مدیریت و برنامه ریزی،تا کنون آن را ۶ماه به تاخیر انداخته است. همین تاخیر باعث شد نمایندگان مجلس، در مصوبه ای که هیچ نیازی به آن وجود نداشت،دولت را مکلف به انتشار اطلاعات حقوق و دستمزد مدیران سازند.

بعلاوه آقای نوبخت به عنوان دبیر شورای عالی دستمزد باید به این پرسش پاسخ دهد چرا جلسات این شورا در عمر دولت یازدهم،فقط یکی دوبار تشکیل شده؟آیا اگر این شورا فعالیت خود را بموقع انجام می داد، از بروز اتفاقات ناگوار بعدی جلوگیری نمی شد؟

اینکه هر هفته یک مقام قضایی اعلام کند هیچ پرونده ای از سوی دولت در باره حقوقهای نامتعارف به دادگستری ارسال نشده،مقصرش کیست؟آیا باید سراغ کسی جز رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی را گرفت؟

حاصل کار ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی چیست؟

آقای جهانگیری که ریاست ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی را بر عهده دارد،آیا نباید به این پرسش پاسخ دهد که خروجی این ستاد چه بوده است؟ جز حرفهای کلی که بیشتر آنها شبیه شعار است، کدام اطلاعات مفید برای مردم از بلندگوی این ستاد منتشر شده است؟ مگر قرار نبوده که بطور مرتب و نوبه ای هر ۳ماه یکبار، از عملکرد این ستاد، به مردم گزارش ارائه شود؟

اگر در دولت قبل، آش را با جاش خورده اند،شتر را با بارش برده اند و دکل نفتی را با بشکه های پر از نفت قورت داده اند،انتظار این است که  اطلاعات اقتصادی کشور در چنان اتاق شیشه ای قرارگیرد که حتی دزدیدن یک تخم مرغ  هم در دولت یازدهم از افشاگری مصون نماند. بی تردید همان دستگاههایی که در دولت گذشته از رانت های اطلاعاتی و اقتصادی برخوردار بودند،همچنان فشار می آورند که هیچ خبری از سودهای کلان شان درز نکند. آقای معاون اول با چه توجیهی با آنها همراهی می کند؟

آقای معاون اول باید در باره بخشیدن جریمه های کلان شرکت کره ای توسط وزیر صنعت و معدن، توضیح بدهد. این بخشش از کیسه ملت،حتی اگر قانونی باشد، شبهه فساد دارد و باید بلافاصله رفع شبهه می شد، اما رئیس ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی در برابر آن سکوت کرده است.

اگر با اینگونه رفتارها،افکار عمومی به این نتیجه برسد که بخشی از اعضای دولت، در پی بدهکار کردن کل دولت و زیر سوال بردن عملکردهای مثبت آن هستند، به نتیجه غلطی نرسیده است. برای عوض کردن این نتیجه، شاید لازم باشد رئیس جمهور، راسا ورود کند و بار مسئولیت مدیران کم کار را هم از زمین بردارد.

 

 

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۵-۱۰-۰۸ اقتصاد
  1. درود بر شرف دولت محترم تدبیر امید امیدوارم مردم ایران به هوشیاری سیاسی کامل برسند و بفهمند در ان هشت سال سیاه چه بلای بر سر کشور اوردند

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.