بانک مرکزی بازار”دلال‌ها” را کساد کرد

۱۳۹۵-۱۰-۰۷ اقتصاد

بانک مرکزی بازار”دلال‌ها” را کساد کرد

نرخ دلار درحالی امروز هم مانند روز قبل در بازار ارز در کانال ۴۱۵۰ تومان مانده که دلال‌ها از کسادی بازار به‌دلیل سیاست جدید بانک مرکزی می‌گویند.

مشاهدات میدانی از بازار ارز نشان می‌دهد که امروز قیمت دلار مانند روزهای قبل با نوساناتی در برخی ساعات همراه بوده ولی در نهایت در نرخ ۴۱۵۰ تومان مانده است.

هم‌اکنون صرافی‌های تهران دلار را با قیمت ۴۱۱۰ تومان از مردم خریداری کرده و با قیمت ۴۱۵۰ تومان به متقاضیان می‌فروشند، این درحالی است که طبق اذعان فعالان حاضر در بازار قیمت فروش دلار امروز به ۴۱۳۰ تومان هم رسیده بود.

دلال‌های ارزی که محل کسب و کارشان خیابان فردوسی است درباره وضعیت این روزهای بازار ارز به خبرنگار تسنیم از تأثیر سیاست جدید بانک مرکزی این‌طور می‌گویند که بعد از ورود بانک‌ها به بازار خرید و فروش ارز کاسبی دلال و واسطه‌های ارزی کساد شده است.

یکی از این افراد می‌گوید: از زمانی که بانک‌ها دلار را با نرخ کف بازار به مردم می‌فروشند و از آنها می‌خرند، دیگر مردم کمتر به خیابان فردوسی مراجعه می‌کنند و به بانک‌ها می‌روند.

دلال دیگری که سال‌هاست در خیابان فردوسی مشغول خرید و فروش دلار است، می‌گوید: این روزها فقط به فردوسی می‌آییم بدون آنکه دشتی داشته باشیم.

به گزارش تسنیم، نرخ یورو هم‌اکنون از سوی صرافی‌ها برای فروش ۴۳۶۵ تومان، پوند انگلیس ۵۰۰۰ تومان و درهم امارات متحده عربی ۱۱۴۵ تومان اعلام شده است.

در بازار سبزه‌میدان نیز قیمت فروش سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید یک‌میلیون و ۲۲۰ هزار تومان، سکه تمام‌بهار آزادی طرح قدیم یک‌میلیون و ۱۷۰ هزار تومان، نیم‌سکه بهار آزادی ۶۳۰ هزار تومان، ربع‌سکه بهار آزادی ۳۴۲ هزار تومان و سکه یک‌گرمی ۲۱۲ هزار تومان است.

هر گرم طلای ۱۸عیار نیز در بازار داخلی با افزایش قیمت نسبت به دیروز به‌ارزش ۱۱۶ هزار و ۳۰۰ تومان مورد معامله قرار می‌گیرد، ضمن آنکه هر اونس طلا در بازار جهانی ۱۱۴۴.۲ دلار قیمت خورده است.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۵-۱۰-۰۷ اقتصاد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.