پایان خوش پرونده قتل

۱۳۹۵-۱۰-۰۷ حوادث

پایان خوش پرونده قتل

مرد جوان که در کشاکش یک درگیری دوستش را با ضربه تیغ موکت‌بری کشته بود صبح دیروز در جریان محاکمه و با تلاش قضات و گذشت خانواده قربانی از چوبه دار رهایی یافت.

عامل جنایت در آخرین دفاع از خود گفت: روز حادثه حبیب با تیغ موکت‌بری به طرفم حمله کرد و در حالی که می‌خواستم جانم را نجات دهم تیغ موکت‌بری به او خورد که کشته شد.به گزارش خبرنگار حوادث «ایران»، شامگاه بیست و پنجم خردادسال گذشته جوان افغان سراسیمه و با دستانی خون‌آلود از ساختمان نیمه‌کاره‌ای در دماوند بیرون دوید و از مردم کمک خواست. این در حالی بود که وحشت از مرگ بر چهره‌اش سایه انداخته بود.یکی از همسایه‌ها با دیدن جوان مجروح بلافاصله با اورژانس تماس گرفت و تقاضای کمک کرد اما امدادگران پس از رسیدن بر بالین مجروح حادثه اعلام کردند او بر اثر خونریزی شدید جان سپرده است. سپس علی -۲۵ ساله- که در محل جنایت دستگیر شده بود به اداره آگاهی انتقال یافت و تحت بازجویی قرار گرفت و جزئیات ماجرا را تشریح کرد.متهم به قتل صبح دیروز برای محاکمه از زندان به شعبه دوم دادگاه کیفری استان انتقال یافت.
در ابتدای جلسه دادگاه و پس از بیان کیفرخواست، جوان افغان در برابر قضات ایستاد و در دفاع از خود گفت: شب حادثه در محل کارم که ساختمان نیمه‌کاره‌ای در دماوند بود نشسته بودم که ناگهان «حبیب» وارد اتاق شد. او در حالی که به خاطر مصرف شیشه حال خوشی نداشت با تیغ موکت‌بری به طرفم حمله کرد. من که حسابی شوکه شده بودم فقط می‌خواستم از خودم دفاع کنم اما در حین درگیری تیغ به گردنش خورد و خونین روی زمین افتاد. وقتی دیدم حالش خوب نیست به خیابان دویدم و از مردم کمک خواستم، بعد هم اورژانس آمد اما فایده‌ای نداشت.دادرسان شعبه دوم دادگاه کیفری- قاضی زالی و قاضی اسلامی- پس از شنیدن اظهارات متهم به قتل از اولیای دم خواستند با توجه به شرایط پرونده و نحوه وقوع حادثه، در صورت امکان از قصاص قاتل بگذرند. بدین ترتیب پس از برگزاری جلسه صلح و سازش، اولیای دم به شرط دریافت دیه از قصاص قاتل فرزندشان گذشتند.با توجه به بخشش اولیای دم «علی» به اتهام جنبه عمومی جرم به ۳ سال حبس و پرداخت دیه محکوم شد.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۵-۱۰-۰۷ حوادث

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.