اطلاعات جدید از عامل ترور سفیر روسیه

۱۳۹۵-۰۹-۳۰ سیاست

اطلاعات جدید از عامل ترور سفیر روسیه

نیم روز پس از ترور سفیر روسیه در ترکیه، اطلاعات جدیدی از ضارب او و همچنین چگونگی ورودش به محل نمایشگاه عکس‌های هنری منتشر شده است.

 به گزارش خبرگزاری رسمی روسیه (تاس)،‌ پورتال خبری هابرترک اعلام کرد: مولود مرت آلتیناس ضارب آندری کورلف، پیشتر مامور پلیس آنکارا بود اما به ظن ارتباط با شبکه فتح الله گولن از کار برکنار شده و پرونده این ارتباط نزد نهادهای امنیتی و قضایی ترکیه همچنان مفتوح بوده است.

بنا به این گزارش تنها افرادی می توانستند به محل برگزاری نمایشگاه وارد شوند که مجوز لازم را داشته باشند. به همین دلیل تاس گزارش کرده که آلتیناس با کارت جعلی موفق به ورود به ساختمان شده است.

در همین حال وب‌سایت دبکافایل نزدیک به منابع نظامی و امنیتی اسرائیل نوشته که مولود مرت آلتیناس، یکی از اعضای جبهه النصره (جبهه فتح الشام) بوده است. شعارهایی که فرد ضارب پس از شلیک به کارلف بر زبان رانده، باعث گمانه‌زنی درباره ارتباط او با جبهه النصره شده است.

این گزارش می‌نویسد هنوز مشخص نیست که آیا ضارب عضو تیم حفاظت سفیر بوده یا این که به دلیل شناخت قبلی محافظان نمایشگاه موفق به ورود به محوطه نمایش عکس‌های هنری شده باشد.

منبع: خبرگزاری آنا

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۵-۰۹-۳۰ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.