روایت متفاوت جمشید مشایخی از رفاقت با جعفر والی

۱۳۹۵-۰۹-۲۸ فرهنگ

روایت متفاوت جمشید مشایخی از رفاقت با جعفر والی

جمشید مشایخی با اشاره به دوستی و همکاری چندین ساله خود با زنده یاد جعفر والی، تأکید کرد: جعفر والی برای من بالاتر از یک همکار و دوست بود.

  مشایخی که از خبر درگذشت زنده یاد جعفر والی بسیار متأثر بود، درباره همکاری و دوستی خود با این هنرمند فقید عرصه سینما، تئاتر و تلویزیون، گفت: آقای والی از سال ۱۳۳۶ به اداره هنرهای دراماتیک آمد و بعد از مدتی به تئاتر اسکویی رفت و مجددا به اداره برگشت. من و جعفر والی در یک گروه بودیم و خیلی با ایشان کار کردم.

این بازیگر باسابقه و مطرح سینما، تئاتر و تلویزیون ایران، اظهار کرد: ما در عین حال که همکار بودیم، با هم به مدت ۲۰ سال نیز همسایه بودیم و فرزندان ما با هم دوست بودند و به طور کل یک خانواده بودیم.

وی تأکید کرد: جعفر والی برای من بالاتر از یک همکار و دوست بود.

مشایخی با بیان اینکه جعفر والی هنرمند بسیار بزرگی بود، یادآور شد: ایشان از هنرمندان تأثیرگذار تئاتر ایران بود. جعفر والی از دوستان صمیمی غلامحسین ساعدی بود و برای اولین بار نمایشنامه های ساعدی را در تئاتر کار کرد و باعث آشنایی ساعدی با هنرمندان تئاتر شد. جعفر والی برای اولین بار نمایشنامه «گاو» را در قالب تئاتر تلویزیونی در تلویزیون آن زمان اجرا کرد و بعد از آن بود که فیلم «گاو» توسط داریوش مهرجویی ساخته شد.

این هنرمند مطرح سینما، تئاتر و تلویزیون گفت: از درگذشت این هنرمند بزرگ بسیار متأسفم.

منبع:مهر

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۵-۰۹-۲۸ فرهنگ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.