داستانی تازه از تعطیلی خانه سینما به روایت خانم بازیگر معروف

۱۳۹۵-۰۹-۲۳ فرهنگ

داستانی تازه از تعطیلی خانه سینما به روایت خانم بازیگر معروف

«مستند ارباب جمشید» دو روز در جشنواره‌ سینما حقیقت به نمایش در آمد و در هر دو سانس نمایش،با استقبال علاقه‌مندان رو‌به رو شد. پگاه آهنگرانی با ابراز خوشحالی از استقبال تماشاگران از مستند «مردان ارباب‌جمشید» گفت: «خوشبختانه استقبال مخاطبان خیلی خوب بود. من فکر می‌کردم به خاطر ساعت‌ اکران، استقبال کمتری از اولین نمایش مردان ارباب جمشید در جشنواره‌ بشود اما اینطور نبود. سالن پر بود و حتی عده‌ای روی زمین نشسته بودند.»
آهنگرانی درباره‌ی سوژه‌های فیلم «مردان ارباب‌جمشید» توضیح داد: «تقریبا تمام مردان ارباب‌جمشید، یعنی کسانی که درباره‌شان فیلم ساختیم را از قبل می‌شناختیم. آنها را همیشه در پشت صحنه‌ی فیلم‌ها دیده بودیم و حتی به اسم کوچک می‌شناختیم اما هر چه جلوتر می‌رفتیم جذابیت‌های بیشتری در این آدم‌ها پیدا می‌کردیم. ما با ساخت این مستند توانستیم به دنیای این آدم‌ها نزدیک شویم اما نتوانستیم تمام پتانسیل مردان ارباب‌جمشید را به نمایش بگذاریم. اصلا این فیلم، فیلمِ ما نیست. فیلم دوستان ما، یعنی مردان ارباب‌جمشید است؛ ما فقط در کنارشان بودیم و از لحظات‌شان فیلم گرفتیم.»
پگاه آهنگرانی در پاسخ به   چگونگی شکل‌گیری ایده‌ی این مستند توضیح داد: «برای تهیه‌ی گزارشی با درنا مدنی به ارباب جمشید رفته بودیم و آنجا بود که توجه‌مان به این سوژه جلب شد. آن روزنامه توقیف شد و مقاله‌ی ما هیچ‌وقت چاپ نشد اما ما فکر کردیم همان مقاله را تبدیل به فیلم مستند کنیم.»
این بازیگر و کارگردان درباره‌ی مستند جدیدی که در حال ساخت آن است خبر داد: «در حال حاضر مشغول ساخت مستندی به نام «وقایع خانه‌ی سینما» به سفارش مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی  هستم که درباره‌ی دو سال تعطیلی خانه‌ی سینما است. الان تقریبا در اواسط ساخت این مستند هستم و امیدوارم بتوانیم آن را برای شرکت در جشنواره‌ی سینماحقیقت سال آینده آماده کنیم.»
آهنگرانی در پاسخ به این پرسش که آیا قصد دارد فیلمسازی در سینمای داستانی را هم تجربه کند، گفت: «نه. راستش ساخت فیلم داستانی خیلی برای من جذاب نیست وگرنه همیشه موقعیت آن برایم فراهم بوده است. همیشه مستند برایم جذاب‌تر بوده است.»
این بازیگر در پایان درباره‌ی حضورش در جشنواره‌ی فیلم فجر پیش‌ِ رو توضیح داد: «من امسال، سه فیلم سارا و آیدا ساخته‌ی مازیار میری، قاتل اهلی از مسعود کیمیایی و لابی به کارگردانی محمد پرویزی را در جشنواره دارم.»

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۵-۰۹-۲۳ فرهنگ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.