واردات نوشابه الکل دار تکذیب شد

۱۳۹۵-۰۹-۲۰ جامعه

واردات نوشابه الکل دار تکذیب شد

معاون اداره کل نظارت بر فرآورده های غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو، گفت: نوشابه الکل دار، وارد کشور نشده که حالا بخواهد جمع آوری شود.

به گزارش ۲۴ آنلاین به نقل از سازمان غذا و دارو، طی هفته های اخیر اخباری مبنی بر وجود نوشابه های الکلی در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی منتشر شده است. در اخبار منتشر شده کذب در فضای مجازی آمده است که « دلستر ‘پترویچ ‘ به علت داشتن ۳درصد الکل، در حال جمع آوری از سوپرمارکت هاست.»

سمیره صباح در این زمینه گفت: سازمان غذا و دارو بر تمام فرآورده های آشامیدنی گاز دار و غیر گاز دار همانند سایر محصولات نظارت کامل دارد.

وی ادامه داد: همچنین این سازمان بر نوشیدنی هایی وارداتی پس از حلیت نیز نظارت های مبنایی اعمال می کند.

صباح تصریح کرد: آنچه در فضای مجازی و از سوی جریان های خاصی بیان می شود در هیچیک از نوشیدنی های گاز دار مجوز دار الکل ۳درصدی کمتر یا بیشتر وجود نداشته و هیچ دستوری هم در زمینه جمع آوری آنها از سوپر مارکت ها ابلاغ نشده است.

معاون اداره کل نظارت بر فرآورده های غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو، تاکید کرد: فرآورده های آشامیدنی اعم از گاز دار و غیر گازدار بر اساس دستورالعمل های مشخص تولید یا وارد می شود.

صباح در ادامه از کاهش قند نوشیدنی ها از سوی سازمان غذا و دارو خبر داد و افزود: طی دو سال اخیر ، این سازمان ، تصمیمات شایسته ای برای کاهش شکر در آنها انجام داده است که بطور قطع در ارتقای سلامت جامعه نقش تعیین کننده خواهد داشت.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۵-۰۹-۲۰ جامعه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.