نوبخت: ۶۰۰ میلیارد تومان از مصوبات سفر رئیس جمهور به همدان پرداخت شد

۱۳۹۵-۰۹-۱۸ اقتصاد

نوبخت: ۶۰۰ میلیارد تومان از مصوبات سفر رئیس جمهور به همدان پرداخت شد

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به مصوبات سفر ریاست جمهوری به استان همدان گفت: در این سفر ۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای طرح‌های مختلف در سطح استان همدان تصویب شده بود که بیش از ۶۰۰ میلیارد تومان معادل ۷۵ درصد پرداخت شده است.

به گزارش ۲۴ آنلاین ؛ محمدباقر نوبخت، امروز پنج‌شنبه در بازدید از محل احداث ایستگاه داخل شهر راه‌آهن همدان به تهران با اعلام اینکه پروژه راه‌آهن همدان- تهران یکی از طرح‌هایی است که در سفر رئیس جمهور مصوب شده و تا پایان امسال به اتمام خواهد رسید، گفت: ظرف یک‌ماه آینده ۱۰۰ درصد اعتبارات سفر ریاست جمهوری به استان همدان پرداخت خواهد شد.

وی افزود: برای این پروژه (راه آهن تهران به همدان) اعتباری فراتر از اعتبارات مصوب داخل بودجه پیش‌بینی شده است.

نوبخت تصریح کرد: جهت این پروژه در بودجه، ۱۴۳ میلیارد تومان مصوب شده بود که براساس گزارش سازمان برنامه و بودجه استان همدان بیش از ۱۷۲ درصد این پول پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه برای استفاده بهتر مردم از ایستگاه راه‌آهن، ایجاد یک ایستگاه داخل شهر پیش‌بینی شده است، تاکید کرد: دولت بر خود فرض می‌داند راه‌آهن همدان- تهران را در زمانبندی مشخص تکمیل و افتتاح کند.

نوبخت یادآور شد: پروژه راه‌آهن در یک مسیر از همدان به سنندج می‌رسد که در بخش سنندج فعالیت‌های عمرانی در حال انجام است و از مسیر دیگر به ملایر مرتبط شده و از آنجا به کرمانشاه وصل می‌شود.

وی ادامه داد: مسیر ریلی همدان به کرمانشاه از طریق راه‌آهن همدان- ملایر متصل می‌شود به طوریکه تکمیل مسیر همدان- ملایر جزء طرح‌هایی است که دولت درنظر دارد آن را برای اتصال راه‌آهن همدان به کرمانشاه انجام دهد.

وی عنوان کرد: راه‌آهن غرب کشور همگی از همدان عبور خواهند کرد به طوریکه راه‌آهن تهران- همدان- سنندج به مرکزیت همدان خواهد بود و همدان به راه‌آهن ساوه متصل می‌شود.

نوبخت در بخش دیگری با اشاره به اینکه استان همدان از نظر گسترش شبکه حمل و نقل از بزرگراه‌ها نیز استفاده می‌کند، عنوان کرد: شبکه ریلی هم با توجه به تأکیدات استاندار همدان و نمایندگان تکمیل و راه‌اندازی خواهد شد.

وی در ادامه با بیان اینکه ایستگاه داخل شهر یکی دیگر از طرح‌هایی است که برای این پروژه پیش‌بینی شده است، گفت: با وجود همه محدودیت‌هایی که وجود داشت این طرح در حال انجام است و به عنوان تسهیل‌کننده تردد مردم انجام خواهد شد.

معاون رئیس جمهور با اشاره به اینکه اجرای راه‌آهن همدان- تهران و غرب کشور یکی از طرح‌هایی ریلی اقتصاد مقاومتی است، افزود: این راه‌آهن تعدادی از مراکز استان‌ها را به شبکه ریلی ملی متصل خواهد کرد به طوریکه از طریق شبکه ریلی سراسری به شبکه ریلی بین‌المللی وصل خواهند شد.

وی با بیان اینکه برای راه‌آهن همدان- تهران مشکلی در تأمین واگن قطار نداریم، افزود: ۲۰۰۰ واگن خریداری شده و هیچ مشکلی در تأمین واگن‌ها وجود ندارد و با تکمیل راه‌آهن همدان- تهران هر کس از همدان به هر جای دنیا که بخواهد می‌تواند سفر کند.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۵-۰۹-۱۸ اقتصاد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.