هلاکت یکی از بزرگترین قاچاقچیان شرق کشور

۱۳۹۵-۰۹-۱۵ جامعه

هلاکت یکی از بزرگترین قاچاقچیان شرق کشور

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان از هلاکت یکی از بزرگترین قاچاقچیان شرق کشور و کشف یک تن و ۷۵۳ کیلو مواد مخدر در ۲ درگیری مسلحانه با سوداگران مرگ و دستگیری ۶ قاچاقچی در این رابطه خبر داد.

سردار حسین رحیمی در گفت‌وگو با تسنیم در زاهدان اظهار داشت: ماموران انتظامی شهرستان‌های سراوان و ایرانشهر با پشتیبانی اطلاعاتی پلیس مبارزه با مواد مخدر استان، در چند روز گذشته از فعالیت یک باند بزرگ که به‌صورت مسلحانه قصد انتقال مواد مخدر را از مناطق شرقی به استان‌های مرکزی کشور داشتند، با خبر شدند.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه عصر روز گذشته اعضای این باند مسلح در حالی که با ۳ دستگاه خودرو اقدام به جا‌به‌جایی مواد مخدر می‌کردند، توسط پلیس شناسایی شدند، افزود: قاچاقچیان با مشاهده تکاوران عملیاتی پلیس با انجام حرکات مخاطره‌آمیز قصد فرار داشتند که با سرعت عمل مأموران متوقف و سرنشینان آن بلافاصله به صورت مسلحانه با ماموران درگیر شدند.

وی گفت: در این درگیری مسلحانه که حدود یک ساعت ادامه داشت، ضمن دستگیری ۶ قاچاقچی حرفه‌ای و کشف ۳ قبضه سلاح، سردسته این باند که یکی از بزرگترین قاچاقچیان شرق کشور بود، در درگیری با یگان‌های عملیاتی پلیس به هلاکت رسید.

سردار رحیمی با اشاره به درگیری مسلحانه دیگری در عملیات مشترک ماموران پلیس شهرستان‌های مهرستان و سیب و سوران با سوداگران مرگ، اظهار داشت: پس از رصد چند روزه اعضای یک باند مسلح مواد مخدر، خودرو تویوتا متعلق به این باند در محور “مولتان” به سمت مهرستان توسط پلیس شناسایی شد.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان افزود: اعضای این باند مسلح که تصور نمی‌کردند، توسط ماموران نیروی انتظامی شناسایی شوند پس از ورود به کمین یگان‌های عملیاتی و تکاوری، با آن‌ها درگیر شدند ولی به‌دلیل آتش پرحجم ماموران با به‌جا گذاشتن خودرو حامل مواد، با استفاده از تاریکی شب و ناهمواری‌های زمین متواری شدند.

سردار رحیمی ضمن تاکید بر تلاش پلیس برای دستگیری این قاچاقچیان تصریح کرد: ماموران در پاکسازی منطقه، مقدار ۵۱۲ کیلو تریاک را که به‌صورت ماهرانه‌ای در کف خودرو به‌جا مانده از قاچاقچیان جاسازی شده بود، کشف کردند.

وی با بیان اینکه مبارزه با پدیده شوم مواد مخدر با جدیت از سوی پلیس دنبال می‌شود، به شهروندان توصیه کرد در صورت مشاهده و برخورد با فروشندگان مواد مخدر و هرگونه بی‌نظمی و اخلال در نظم عمومی، با مرکز فوریت‌های پلیسی۱۱۰ تماس و موضوع را به پلیس اطلاع دهند.

(Visited 33 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۵-۰۹-۱۵ جامعه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.