آخرین وضعیت صادرات فرش دستباف

۱۳۹۵-۰۹-۱۴ اقتصاد

آخرین وضعیت صادرات فرش دستباف

به گزارش ۲۴ آنلاین ، به نقل از معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از آمادگی وزارت صنعت برای همکاری با فعالان صنعت فرش در برگزاری نمایشگاه‌های مختلف خبر داد و نوشت: امیدواریم صنعت فرش با تداوم رشد ۱۷ درصدی خود به جایگاه سابق خود باز گردد.

مجتبی خسروتاج در مراسم افتتاحیه نوزدهیمن نمایشگاه تخصصی- صادراتی فرش دستباف اصفهان، با بیان اینکه امروز در کارگروه صادرات استان بعضی از مشکلات صنعت اصفهان مطرح شد، اظهار کرد: طی هفت ماه سال جاری براساس آمار گمرکات، کل صادرات فرش دستباف کشور ۱۶۶ میلیون دلار بود که این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۷ درصد رشد داشته است.

وی با بیان اینکه باید از صنعت فرش به عنوان نام و نشان ایران استفاده کرد، افزود: با استفاده از این نام و نشان باید برای ایران بازاریابی و مشتری یابی کنیم، زیرا یکی از مزیت‌های ایران صنعت فرش است و بیشترین صادرات فرش کشور به پنج کشور آمریکا، امارات، آلمان، پاکستان و لبنان بوده است.

رییس سازمان توسعه و تجارت ایران ادامه داد: هر کالایی یک چرخه عمر دارد و در این چرخه عمر زمانی که سودآوری وجود دارد بیشتر افراد تمایل به ورود آن دارند، اما در زمان افول، فعالان یکی پس از دیگری از صحنه خارج می‌شوند ولی برخی با وجود مشکلات باقی می‌مانند.

خسروتاج با بیان اینکه در صنعت فرش و تقاضای کالا بعضا شاهد جایگزینی برای آن هستیم، اضافه کرد: فعالان صنعت فرش باید با حفظ هویت و اصالت این هنر نیاز بازار را در نظر بگیرند و تا زمانی که در صنعت فرش شاهد وحدت نظر تشکل‌ها نباشیم و راهکارهای خود را یکی نکنیم نمی‌توان انتظار بهبود شرایط را داشت.

وی همچنین از آمادگی وزارت صنعت برای همکاری با فعالان صنعت فرش در برگزاری نمایشگاه‌های مختلف خبر داد و گفت: امیدواریم صنعت فرش با تداوم رشد ۱۷ درصدی خود به جایگاه سابق خود باز گردد.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۵-۰۹-۱۴ اقتصاد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.