مواد غذایی غنی از ویتامین A که باعث شفافیت پوست می شوند

۱۳۹۵-۰۹-۱۰ سلامت

مواد غذایی غنی از ویتامین A که باعث شفافیت پوست می شوند

میوه ها و سبزیجات نارنجی رنگ و سبزیجات پر برگ سبز رنگ سرشار از ویتامین A می باشند.

۱٫هویج

هویج بهترین منبع ویتامین A می باشد.  برخی افراد به آن نام آبنبات طبیعت را می دهند. هویج غنی از  بتاکاروتن می باشد. بتاکاروتن شکلی از ویتامین A  است که در منابع غذایی وجود دارد. هویج همچنین حاوی ویتامین C، منیزیم و فیبر می باشد که آن را گزینه ای عالی برای وعده عصرانه می سازد

۲٫سیب زمینی شیرین

خوردن تنها یک عدد سیب زمینی شیرین در روز می تواند ۱۰۰ درصد نیاز روزانه بدن به ویتامین A را  تامین کند. این سبزی شیرین و نشاسته ای همچنین حاوی مقادیر زیادی پتاسیم و فیبر است. رنگ نارنجی این نوع سیب زمینی مخصوصا دارای محتوای زیادی از ویتامین A می باشد.

۳٫آقطی

تنها یک چهارم فنجان از این خوراکی منحصر بفرد ترش مزه و کوچک تمام نیاز بدن به ویتامین A را تامین خواهد کرد. آقطی همچنین سرشار از آمینواسیدها، فیبر و خواص تقویت کننده هورمونی می باشد. می توان از پودر این میوه نیز به جای میوه تازه استفاده کرد.

۴٫طالبی

انواع طالبی و گرمک از میوه های پرطرفدار در فصل بهار و تابستان هستند. این میوه ها دارای مقادیر پایین قند بوده و محتوای آب بالایی دارند و این ویژگی آنها را برای آبرسانی پوست بسیار مناسب می سازد. به علاوه، طالبی حاوی مقادیر بالای ویتامینC ، دیگر ماده مغذی قوی برای پوست، می باشد.

۵٫اسفناج

اسفناج را ماده مغذی سبز نیز می نامند. تقریبا هیچ ویتامین و ماده معدنی نیست که در اسفناج وجود نداشته باشد، مخصوصا ویتامین A که بیشترین میزان ویتامین های موجود در اسفناج را دارد. یک فنجان اسفناج حاوی بیش از ۱۰۰ درصد ویتامین A مورد نیاز روزانه بدن است. برای دریافت ویتامین A بیشتر، بهتر است به جای استفاده از اسفناج پخته، آن را بصورت خام مصرف کنید.

۶٫اسپیرولینا

این جلبک سبز رنگ تیره یکی از بهترین منابع ویتامین A به شمار می رود.  یک قاشق چایخوری از این جلبک نه تنها حاوی ۸۸۰ درصد نیاز روزانه بدن به ویتامین A می باشد بلکه همچنین دارای ۱۵۰ درصد نیاز روزانه بدن به ویتامین B12 و ۸۰ درصد  نیاز روزانه بدن به آهن بوده و پروتئین بیشتری از گوشت قرمز دارد. شما می توانید از این جلبک به آسانی در تهیه انواع اسموتی استفاده کنید و برای پوشاندن طعم آن از موز کمک بگیرید.

۷٫کلم سبز

کلم سبز برای سلامت کلی بدن بخصوص پوست عالی می باشد. با مقادیر فراوانی از ویتامین های A، C، آهن، و فیبر، کلم سبز گزینه ای فوق العاده برای مصر ف روزانه می باشد. یک فنجان از این سبزی حاوی بیش از ۸۰ درصد نیاز روزانه بدن به ویتامین A می باشد

اکثر سبزیجات پر برگ و سبز رنگ مثل سبزیجات نارنجی رنگ  حاوی مقادیر بالای ویتامین A هستند.به یاد داشته باشید که سبزیجات و گیاهان  نسبت به منابع حیوانی بهترین انتخاب برای دریافت ویتامین A هستند. با شروع مصرف مواد غذایی غنی از ویتامین A  پوست شما جوان و شاداب خواهد شد.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۵-۰۹-۱۰ سلامت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.