کشف زمین خواری ۶۰ میلیاردی در کرمانشاه!

۱۳۹۵-۰۹-۰۵ جامعه

کشف زمین خواری ۶۰ میلیاردی در کرمانشاه!

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از کشف یک مورد زمین خواری به ارزش ۶۰ میلیارد ریال و دستگیری۱۱ متهم در شهرستان گیلانغرب خبر داد.

به گزارش ۲۴ آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس، سردار “منوچهر امان اللهی” اظهارداشت: به دنبال دریافت اطلاعات مردمی مبنی بر وقوع یک مورد زمین خواری در شهرستان گیلانغرب، موضوع در دستور کار انتظامی شهرستان قرار گرفت و با همکاری اداره کل منابع طبیعی و نیز دستگاه قضائی یک تیم عملیاتی به منطقه اعزام و صحت خبر را تحت پیگیری قرار دادند.

وی ادامه داد: با کارشناسی اراضی منطقه از سوی عوامل اداره منابع طبیعی، صحت خبر تأیید و حکم خلعیت اراضی توسط مراجع قضائی صادر شد.

مقام ارشد انتظامی استان کرمانشاه با بیان اینکه ۲۲۶ هزار متر مربع زمین از دست زمین خواران آزاد شده است، تصریح کرد: ارزش ریالی این میزان زمین خواری، طبق نظر کارشناسان ۶۰ میلیارد ریال برآورد شده است.

سردار امان اللهی عنوان کرد: تاکنون۱۱ نفر در ارتباط با این پرونده دستگیر و به مراجع قضائی معرفی شده اند.

وی خاطرنشان ساخت: منابع طبیعی جزء سرمایه های ملی تلقی می شوند و افراد فرصت طلب، حق سوء استفاده از این موهبت خدادادی را ندارند.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه افزود: نیروی انتظامی با همکاری منابع طبیعی و دستگاه قضائی به صورت جدی با زمین خواران برخورد خواهد کرد تا عرصه برای سودجویان تنگ شود.

(Visited 29 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۵-۰۹-۰۵ جامعه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.