خودرو های بدون راننده مظلوم واقع می شوند

۱۳۹۵-۰۹-۰۳ سرگرمی

خودرو های بدون راننده مظلوم واقع می شوند

مدیر اجرایی مرسدس بنز در آمریکا عقیده دارد که خودرو های بدون راننده با وضعیت رانندگی فعلی مظلوم واقع شده و در آینده کاربری نخواهند داشت.
به گزارش دیلی تلگراف، اکسلر در کنفرانس خودرو لوس آنجلس گفت: رانندگی افراد اصلی ترین عامل بازدارنده توسعه و پیشرفت خودروهای بدون راننده محسوب می شود.
وی در ادامه افزود : این عامل حتی بیش از تکنولوژی ایمن، ملاحظات بیمه و حتی پذیرش خودروی بدون راننده به صنعت و مردم در توسعه نیافتن این نوع خودروها دخالت دارد.
مدیر اجرایی مرسدس بنز اظهار داشت : خودروهای بدون راننده به گونه ای برنامه ریزی می شوند تا کاملا قانون مدار باشند و با رعایت کامل قوانین رانندگی در خیابان ها رفت و آمد کنند، این درحالی است که رانندگان معمولاً قانون گریزتر از آنها رانندگی خواهند کرد به همین علت هنگامی که در ترافیک رانندگان قصد دارند از خط خود خارج شده و در شلوغی از دیگران پیش بیافتند، می دانند که خودروهای بدون راننده به گونه برنامه ریزی شده اند که برای جلوگیری از بروز تصادف حتماً توقف کنند و همین امر باعث اختلال در رفت آمد این نوع از خودروها و مظلوم واقع شدن آنها در خیابان ها خواهد شد.
با این که اکسلر پذیرش تبصره ای در مورد خودروهای بدون راننده را از سوی پلیس بعید می داند اما، وی عقیده دارد که تنها راه مقابله با این مشکل آن است که خودرو های بدون راننده کمی هوشمندانه تر نسبت به شرایط در مورد قوانین برنامه ریزی شده و در مواقعی خاص قادر به چشم پوشی از آنها باشند.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۵-۰۹-۰۳ سرگرمی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.