خطای کارگردان مانع اکران یک فیلم شد

۱۳۹۵-۰۹-۰۱ فرهنگ

خطای کارگردان مانع  اکران یک فیلم شد

در‌حالی‌که قرار بود «سه‌بیگانه» به کارگردانی مهدی مظلومی از چهارشنبه این هفته روی پرده‌ی سینماها برود، امروز (۱ آذرماه) شورای صنفی نمایش اعلام کرد این فیلم از چرخه‌ی اکران بیرون گذاشته شده است.

تصمیمی که تهیه‌کننده‌ی فیلم به آن اعتراض دارد.حبیب اسماعیلی تهیه‌کننده و سرمایه‌گذار فیلم «سه بیگانه»  درباره‌ی خارج شدن فیلم «سه بیگانه» از چرخه‌ی اکران گفت: «تنها دلیلی که برای این تصمیم به ما اعلام شده،حضور کارگردان فیلم در خارج از کشور است.»
او ادامه داد: «سوال ما این است که وقتی کارگردان فیلمی یک تصمیم شخصی گرفته و به یک جای دیگری مهاجرت کرده، سرمایه‌گذار و تهیه‌کننده فیلم چه گناهی کرده‌اند؟  الان نزدیک به دو سال از ساخت «سه بیگانه» گذشته و این فیلم آبان ماه سال گذشته پروانه‌ی نمایش گرفته و تا به حال در نوبت اکران بوده است. حالا در آخرین روزهای پیش از آغاز اکران ناگهان تصمیم گرفته‌اند که این فیلم به دلیل مهاجرت و فعالیت کارگردانش در خارج از کشور از چرخه‌ی اکران خارج شود تادر مورد اکران آن تصمیم‌گیری جدیدی صورت گیرد.»
اسماعیلی درباره‌ی تصمیم‌گیری ناگهانی شورای پروانه نمایش گفت: ««سه بیگانه» فیلمی علیه نظام جمهوری اسلامی نیست. فیلمی است که بر اساس قوانین جمهوری اسلامی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ممیزی شده و پروانه‌ی نمایش دارد. من فکر می‌کنم باید حداقل به همان پروانه‌ای که وزارت ارشاد صادر کرده احترام گذاشت. به نظر من این اصلا درست نیست که هر لحظه بر اساس اتفاقی که رخ می‌دهد و بدون در نظر گرفتن مسائل جانبی تصمیمات اتخاذ شده رسمی را تغییر داد زیرا با ادامه‌ی این روند امنیت سرمایه‌گذاری در سینمای ایران به خطر می‌افتد.»
تهیه‌کننده «سه بیگانه» درباره‌ی تاثیر منفی این‌گونه تصمیم‌گیری‌ها در فضای سینما توضیح داد: « در فضای سینما و حتی تلویزیون ممکن است برای یکی از بازیگران یک فیلم اتفاقی بیفتد یا مرتکب جرمی شود و به زندان بیفتد؛ آیا زحمات سایر عوامل فیلم باید نادیده گرفته شود؟ به نظر من این مقولات را باید از هم جدا کنند، الان کاملا به صورت غیرحرفه‌ای با این مسئله برخورد شده است. رسانه‌ها و صنوف سینمایی ما هم باید از این مسائل حمایت کنند زیرا این فیلم اولین و آخرین فیلمی نخواهد بود که دچار چنین مشکلی شده است.»
سرمایه‌گذار فیلم «سه بیگانه» در پایان تاکید کرد: «ما به صورت کاملا جدی نیاز داریم که از این قبیل مسائل حمایت شود و تکلیف فیلم‌هایی که پروانه نمایش دارند مشخص شود.»/فیلم نت نیوز

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۵-۰۹-۰۱ فرهنگ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.