شنبه 2 مرداد 1395 | 23.07.2016 | 01:37
کد مطلب: 4760
تاریخ انتشار: چهارشنبه 5 مرداد 1390 - 12:13

کشف رژ لب زنانه از آرایشگاههای مردانه!

اجتماعی  - فرمانده انتظامی تهران بزرگ از عملیات ویژه ماموران پلیس پایتخت برای برخورد و پلمپ آتلیه‌ها و آرایشگاه‌های متخلف خبر داد.

به گزارش ایسنا ماموران پلیس اماکن تهران بزرگ در عملیاتی هماهنگ و به صورت لباس شخصی روز چهارشنبه با ورود به آتلیه‌ها و آرایشگاه‌های مردانه پایتخت با متخلفان برخورد و نسبت به پلمپ و معرفی مراکز غیرمجاز به مراجع ذیربط اقدام کردند.

در این عملیات سراسری ماموران پلیس، تعداد زیادی کاتالوگ‌های غیرمجاز و عکس‌های مستهجن و لوازم آرایش زنانه از این مراکز جمع‌آوری شد.

سردار حسین ساجدی‌نیا، فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اشاره به اینکه تعدادی از این آتلیه‌ها با تشکیل باندهایی نسبت به گرفتن عکس‌های مستهجن و ارسال آن به خارج از کشور و یا توزیع آن در داخل کشور اقدام می‌کردند، به ایسنا گفت: بررسی‌های پلیس نشان داد این باندها همچنین نسبت به معرفی برخی دختران به خارج از کشور با عنوان «دختر نمونه» اقدام و پس از آن از این افراد سوء استفاده‌های مختلف می‌کردند.

وی با اشاره به اینکه اجرای این طرح در راستای طرح امنیت اجتماعی و امنیت محله‌محور در پایتخت آغاز شده است، گفت: ماموران پلیس در عملیات امروز با 62 آرایشگاه‌ها مردانه و 70 آتلیه غیرمجاز برخورد کردند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ تاکید کرد: در طرح امروز از 122 آتلیه بازدید به عمل آمدکه 49 آتلیه تذکر دریافت کرده و 13 آتلیه نیز پلمپ شدند. از سوی دیگر در بحث آرایشگاه‌های مردانه نیز ماموران پلیس اماکن ضمن بازدید از 127 واحد صنفی به 44 واحد تذکر داده و 26 واحد را پلمپ کردند.

وی با اشاره به اینکه آرایشگاه‌های مردانه مورد برخورد نسبت به رواج مدل‌های غربی مبتذل و زنانه و اجرای آنها بر روی صورت و موی مردان اقدام می‌کردند، افزود: در عین حال تعدادی از این آرایشگاه‌ها از آرایشگر مرد برای آرایش زنان استفاده کرده و برخی دیگر نیز با نصب پوستر هنرپیشه‌های خارجی که با آرایشها و لباس‌های مبتذل بودند، مشتریان خود را به آرایش‌های مبتذل ترغیب می‌کردند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ تصریح کرد: از محل آرایشگاه‌های غیرمجاز مردانه برخی لوازم زنانه مانند روژلب و ... نیز کشف شده است.

وی در خصوص آتلیه‌ها نیز گفت: تمامی آتلیه‌ها باید از اتحادیه مربوطه مجوز داشته و پلیس اماکن صلاحیت فردی آن آتلیه را تایید کند، چرا که تعدادی از این آتلیه‌ها نسبت به سوء استفاده از عکس‌های خانوادگی و عکس هنرپیشه‌ها و افرادی که چهره و اندام مناسب داشتند اقدام و نسبت به انتشار آنها در سایت‌های مختلف اقدام کرده‌ بودند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با تاکید بر اینکه آتلیه‌ها حق ندارند از مجالس پارتی و ... فیلمبرداری کنند، به ایسنا گفت: در عین حال تعدادی از آتلیه‌های متخلف نسبت به استخدام برخی بانوان زیبا اقدام و پس از عکسبرداری از چهره و اندام آنها نسبت به انتشار آلبومشان برای ارائه نمونه کار به مشتریان خود اقدام کرده بودند.

وی تصریح کرد: در عین حال از تعدادی از این آتلیه‌های متخلف عکس‌های بدحجاب و بی‌حجاب افراد نیز کشف شده است که این آتلیه‌ها قصد داشتند این عکس‌ها را در سایت‌های مختلف منتشر کنند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ ضمن هشدار در این خصوص گفت: اجرای این طرح ادامه یافته و ماموران پلیس در قالب لباس شخصی پس از ورود به این مراکز و اعلام درخواست خود در صورت مشاهده تخلف از سوی این واحدهای صنفی، نسبت به برخورد با آنها اقدام می‌کنند.

وی در پایان از تمامی شهروندان خواست حتما در زمان مراجعه به آتلیه‌ها مجوز آنها را رویت کنند و هرگونه تخلف در این زمینه را از طریق شماره تلفن 110 به پلیس اطلاع دهند.

کد مطلب: 4760
تاریخ انتشار: چهارشنبه 5 مرداد 1390 - 12:13

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 9-4

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 9-4