چهارشنبه 6 مرداد 1395 | 27.07.2016 | 05:37
کد مطلب: 17897
تاریخ انتشار: سه شنبه 21 شهریور 1391 - 09:14
حاشیه‌ های اجرای حکم اعدام عقرب سیاه+ عکس

حاشیه‌ های اجرای حکم اعدام عقرب سیاه+ عکس

اجتماعی  - جرای حکم اعدام عقرب سیاه صبح امروز آن هم در ملاء عام حاشیه‌هایی داشت.

به گزارش فارس، عقرب سیاه محکومی که به اتهام ربودن 15 زن و سرقت اموال آنها و تجاوز به 4 نفر آنها محکوم به اعدام شده بود سرانجام امروز در ملاء عام و در چهار راه سبلان به دار مجازات آویخته شد.

اعدام عقرب سیاه همراه با حواشی بود که در زیر می‌خوانید.

آب و جارو کردن محل اجرای حکم
در ساعت 3:45 صبح در حالی که تعداد اندکی از ساکنان منطقه سبلان برای دیدن اجرای حکم در خیابان جمع شده بودند مأموران شهرداری محل اجرای حکم را با آب و جارو تمیز کردند.

اظهارات برادر صادق مرادی
در خلال آماده سازی محل اجرای حکم برادر صادق مرادی با مراجعه به خبرنگار فارس درباره حضور نماینده دادستان سوالاتی را پرسید و درباره دیدار خانواده‌اش با عقرب سیاه گفت: یک ماه است صادق را ندیده‌ایم.

وی افزود: بیش از یک ماه است که به ما ملاقات نداده‌اند و این در حالی است که شب گذشته نیز تا ساعت 2 بامداد در مقابل زندان اوین بودیم اما دست آخر هم نتوانستیم برادرم را ببینیم.

* از ساعت 3:40 حدود 200 نفر در محوطه اجرای حکم حضور داشتند که رفته رفته بر تعداد آنان افزوده می‌شد. در میان جمعیت، حضور زنان و کودکان نیز بارز بود. خبرنگاران، عکاسان و تصویربرداران رسانه‌های داخلی نیز جهت پوشش خبری و تصویری این اعدام حضور داشتند. همچنین معابر منتهی به محل اجرا از سوی ماموران پلیس، مسدود شده و تحت تدابیر انتظامی قرار گرفته بود.


* محدوده اجرای حکم با نصب بنرهایی با عنوان «اعدام یک متجاوز به عنف» مشخص شده بود و در این محل محصور با داربست، یک جرثقیل مستقر بود.


* ساعت 4:20 آمبولانس مرکز فوریت‌های پزشکی تهران در محل حاضر شد.


* ساعت 4:25 با افزایش جمعیت در محل اجرا، ماموران نیروی انتظامی نسبت به استقرار حفاظ‌های فلزی به منظور جلوگیری از ورود جمعیت به محل اجرا اقدام کردند.


* ساعت 4:40 سرهنگ خانچرلی ـ رییس پلیس پیشگیری پایتخت ـ وارد محوطه برگزاری مراسم اعدام شد و پس از بررسی اوضاع و احوال محل اجرای حکم، دقایقی به گفت‌وگو با خبرنگاران پرداخت.


* برخی افراد حاضر در جمعیت با اینکه برای تماشای صحنه اعدام حضور یافته بودند اما با اجرای این مجازات مخالف بودند. در مقابل تعداد بیشتری از افراد بر بازدارندگی مجازات اعدام تاکید داشتند و موافق اجرای چنین مجازاتی برای افرادی نظیر عقرب سیاه بودند.


* ساعت 5:20 خودروی پزشکی قانونی مخصوص حمل جسد در محل حاضر شد.


* ساعت 5:50 قاضی فریدون امیرآبادی فراهانی ـ معاون دادستان تهران و سرپرست دادسرای امور جنایی ـ و علی جمشیدی ـ دادیار اجرای احکام دادسرای ناحیه 27 تهران ـ جهت انجام تشریفات قانونی در محوطه اجرای مراسم حضور یافتند.


* ساعت 5:52 خودروی حامل محکوم وارد محوطه اجرای مراسم شد.


* ساعت 5:55 طناب قرمزرنگ دار توسط یکی از ماموران به قلاب جرثقیل متصل شد.


* راس ساعت 6 مراسم اجرای حکم با تلاوت آیاتی از قرآن کریم آغاز و سپس عقرب سیاه در میان نور شدید فلاش دوربین عکاسان خبری از خودرو خارج شد. وی در پاسخ به سوالات خبرنگاران گفت: «من را رسانه‌ها اعدام کردند. من تبرئه شده بودم. اینکه می‌گویند سر بی‌گناه بالای دار نمی‌رود دروغ است... .» پس از گفتن این جملات، ماموران وی را به سمت سکوی اجرا هدایت کردند. او بار دیگر با صدای بلند ابراز بی‌گناهی کرد و چند ثانیه بعد طناب دار بر گردن وی افتاد و هم‌زمان دادنامه تایید شده از سوی دیوان عالی کشور مبنی بر محکومیت صادق مرادی قرائت شد.


* ساعت 6:6 با بالا رفتن اهرم جرثقیل، پرونده زندگی عقرب سیاه بسته شد و جسد وی حدود 10 دقیقه بالای دار باقی ماند. با کاسته شدن از جمعیت، جسد پایین آورده شد و ضمن تایید مرگ از سوی پزشک قانونی داخل کاور قرار گرفت. سپس به داخل آمبولانس منتقل شد و خودروی حامل جسد، محل را ترک کرد. در این هنگام تعدادی انگشت‌شمار قصد اخلال در نظم را داشتند که توسط ماموران متفرق شدند.


* یکی از قربانیان جنایات عقرب سیاه در حالی که روی زمین با حالتی مات و مبهوت نشسته بود، جملاتی را بر زبان می‌آورد. خبرنگاران قصد داشتند با او به گفت‌وگو بپردازند اما این زن جوان گفت که حال مساعدی ندارد. وی در حالی که به جسد آویخته شده صادق مرادی خیره شده بود، زیر لب می‌گفت "نباید اعدامش می‌کردند. چرا نگذاشتند التماس کند؟ مگر من کم به او التماس کردم؟ می‌خواستم او زنده بماند و هر روز قطعه‌ای از بدنش را جدا کنند."

اعدام متهمان در ملاءعام بازدارنده است
خبرنگاران قضایی فارس با برخی از شهروندان حاضر در محل اجرای حکم درباره تأثیر گذاری اجرای چنین احکامی در ملاء عام گفت‌وگو کرد که تمامی شهروندان به اتفاق معتقد بودند اجرای این احکام در مجرمان ایجاد بازدارندگی خواهد کرد.

هرچند در این میان برخی از شهروندان به خاطر اطاله رسیدگی به چنین جرائمی گلایه داشتند و از دستگاه قضایی خواهان رسیدگی سریع به این جرائم شدند.
15

 

کد مطلب: 17897
تاریخ انتشار: سه شنبه 21 شهریور 1391 - 09:14
نظرات کاربران [ 32 ]
مهدی شنبه 17 اسفند 1392
سلام.متجاوزین باسد اعدام بشوند.
محمد جمعه 17 آبان 1392
اعدامش کمش بود
1254 یکشنبه 2 تیر 1392
جکن
زهرا جمعه 11 اسفند 1391
حقش بود آشغال
حدادیان دوشنبه 27 آذر 1391
با سلام اعدام برای تجاوز به عنف جزو قوانین کشور ماست و همه به قوانین احترام میگذارند و قبول دارند. برای این فرد(عقرب سیاه) مجازاتی بدتر از سیاه شدن دنیا جلو چشمانش نبود . ولی باز باید عوامل را جستجو کرد که جرا جنین شد؟؟؟ تا بار دیگر تکرار مکرر نشود چرا؟؟ واقعا چرا؟ زیاده خواهی؟ تنوع طلبی؟ یا بیماری روانی یا..... در هر صورت آیا با ناموس مردم؟؟؟ قضاوت با شما؟
مرد حق دوشنبه 3 مهر 1391
اعدام کمترین مجازات متجاوزین به عنف و نوامیس مردم است. ولی در کنار اعدام باید تلاش برای بالا بردن سطح فرهنگ جامعه بیشتر شود و زمینه های ایجاد فساد از قبیل بیکاری و فقر و اعتیاد پاک شود
امير شنبه 1 مهر 1391
اجراي عدالت واجبه ؛ منكر نميشم كساني هستند كه عليرغم موقعيت هاي خوب براي داشتن يك زندگي سالم باز دست به جنايت زده و امنيت جامعه را برهم مي زنند . اما متاسفانه مشكلات امروز جامعه (بيكاري ، گراني ، عدم توانايي جوانان براي ازدواج و...) خود زمينه ساز انوع ناهنجاري هاو جنايات مي شود . مدعيان اجراي عدالت چرا ديوار را فقط از يك طرف نما مي كنند!
صادق-یزد یکشنبه 26 شهریور 1391
اعدام کمترین وساده ترین مجازات عقرب سیاه دراین دنیابود.فحسبه جهنم
سهیل21 ساله پنجشنبه 23 شهریور 1391
واقعا ببینید برا چی این کارو کرده.مشکلش چی بوده؟به نظر من مقصر اصلی جامعه هست.واقعا شما هم اگه شرایط بعضیا رو داشتین شاید چندبرابر خلاف میکردین.شاید یه روزی برای شما پیش بیاد.چرا باوجود این اعدام ها هر روز داره جنایت ها بیشتر میشه؟مقصر اصلی کیه واقعا؟؟؟؟
یاسر پنجشنبه 23 شهریور 1391
به نظر من هم باید اول عذابش میدادن، همونجور زنهایی رو که ربود و بهش التماس میکردن اون هم باید به التماس میکشوندن، هی میبردنش بالا نزدیک به مردن که میشد می اوردنش پایین و ....
پارسا پنجشنبه 23 شهریور 1391
سلام ای کاش از این جور ادمهای انسان نما می پرسیدن که چرا؟ واقعا چرا دست به این عمل حیوان پسندانه زدن علت این کارشون چیه ایا به خاطر چه چیزی مرتکب این عمل زشت شدن، که در هیچ موردی از این تجاوزات فکر کنم به هیچ خبرنگاری اجازه مصاحبه با این افراد قبل اقدامشون ندادن که علت کارشون چی میتونه باشه . که می تونست مفید باشه این از خفاش شب باند کرکسهای سیاه واین مورد اخر عقرب سیاه حیف اسم این جانورهارو روی این اشغالها کذاشتن .
کورش پنجشنبه 23 شهریور 1391
اعدام در ملاعام برای مجرمین درس عبرت است و آمارها نشان میدهد که در کلانشهری با جمعیت 17میلیونی یکی از راههای پیشگیری است و برای مردم عادی و قربانیان و خانواده هایشان بالا بردن اعتماد به نفس برای ادامه ندگی در آرامش است که بالاخره قانونی برای محرمان هست
نادر پنجشنبه 23 شهریور 1391
تجاوز عمل شنیعی است ولی آیا می توان منکر نأثیر بی حجابی و بدحجابی بانوان روی جوانان بی همسر که در آتش شهوت می سوزند باشیم به نظر من طناب دار را زنهای اغواگر می بافند
نسیم چهارشنبه 22 شهریور 1391
خانمی که قربانی بوده راست گفته نباید به این راحتی اعدام می شد. دست کم 1 سال زندان انفرادی لازم داشت.
رضا م چهارشنبه 22 شهریور 1391
واقعا نمیدونم اینجور آدما چطووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووور ؟؟ چطور از دلشون میاد همچین کارایی رو بکنن ؟؟؟؟ اصلا گیرم اعدامی وجود نداشته باشه ؟؟؟؟ اون دنیا چی ؟؟ چطور میخوان روز قیامت جواب بدن ؟؟ لعنت بر شیطان و همچین آدمای شیطان صفت
محسن چهارشنبه 22 شهریور 1391
خانم رکسانا خواهشان شعار نده اگه برای خودت پیش بیاد دلت میخواد طرفو بسوزوننش خواهشان شعار ندیم!!!!
آزاده چهارشنبه 22 شهریور 1391
اگر واقعا جنین کارهایی انجام داده و خانوادش مردم رو تهدید کردن خدا رو شکر که اعدام شد ولی مردم عادی هم که رفتن اعدام تماشا کنن باید به حال بی فرهنگی شون تاسف خورد.
محمد چهارشنبه 22 شهریور 1391
چقدر با خشونت پیام میدیم جان را اگر خدا داده چرا باید تو بستانی
پویا چهارشنبه 22 شهریور 1391
اقای بدون نام،اگه کسی میگه نباید اعدامش میکردین منظورش این نبوده که نباید نمیکشتینش.اینجور ادمهای کثافتو باید با زجر کشت،مثلا هر روز یه قسمتی از بدنشو برید تا همون بلایی که بسر اون افرادی رو که برای زجر نکشیدن التماسشو میکردن رو سرش میاوردن.بیچاره اون زنا تا اخر عمر ...
رضا کرمانشاه سه شنبه 21 شهریور 1391
اعدام اینجور افراد به جای خود. ریشه یابی این جنایتها ورفع آنها چه می شود؟
حامد سه شنبه 21 شهریور 1391
اعدام براش کم بود باید مثل سگ میکشتنش کثافتو
ساحره  سه شنبه 21 شهریور 1391
یه همچین آدمی رو باید با زجر کشت ..نه اینکه راحت بکشنش ..مگه فوقش چقدر زجر کشیده ...شاید پنج دقیقه ...ولی اون زن های بیچاره باید یک عمری با یک خاطره خیلی بد زندگی کنند ...قطعا زندگی سختی در پیش رو دارن...
محمد جواد زاده سه شنبه 21 شهریور 1391
ترحم بر پلنگ تیز دندان ستم کاری بود برگوسفندان
سجاد سه شنبه 21 شهریور 1391
دم قوه قضاییه گرم
رکسانا سه شنبه 21 شهریور 1391
متاسفانه ما فقط یک راه حل بلدیم""اعدام"" همین وبس.اگر قدری تعقل همراه با ایمان بود اگر افرادی مصلح ومومن همت میکردند راه حل های بسیار عقلایی تر هم هست اما ما فقط بلدیم مسئله را از یک روش تکراری حل کنیم چون عادت نداریم مغزمان را به کار بیندازیم.
ناشناس سه شنبه 21 شهریور 1391
فکر میکنید این آخرین اعدام و یا جنایت در کشور ما باشد؟ باید ریشه ای این گونه جرایم را برطرف کرد
saman سه شنبه 21 شهریور 1391
من اونجا بودم خیلی بد بود اصلا انگار از مرگ نمیترسید تا 4دقیقه جون میداد
رکسانا سه شنبه 21 شهریور 1391
اعدام درملا عام بازدارنده نیست اگر بود خیلی سال پیش باید این ملت درس می گرفتند. جمعیت را ببینید از زن وبچه صبح سحر ایستادن تماشا انگار شهربازی امده اند. ادم با دیدن این مردم تاسف میخورد گویا این صحنه ها برایشان امری عادی ومایه ی سرگرمی شده است.
slm سه شنبه 21 شهریور 1391
ای کاش مسولین متخلف را هم این چنین اعدام کنند
رضا سه شنبه 21 شهریور 1391
خوب شد کثافتو اعدام کردند حقش همین بوده که رسید .
بدون نام سه شنبه 21 شهریور 1391
کسانی که با اعدام این افراد مخالفند باید دید اگر این کارو با خواهر یا مادر یا زنشان میکردند هم میگفتند با اعدام اینها مخالفیم؟؟؟
رضا سه شنبه 21 شهریور 1391
چراعاقل کندکاری که بازآرد پشیمانی

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 6-1

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 6-1