آغاز جلسه علنی مجلس برای بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت

۱۳۹۵-۰۸-۱۰ سیاست

آغاز جلسه علنی مجلس برای بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت

جلسه علنی امروز سه شنبه مجلس شورای اسلامی برای بررسی صلاحیت سه وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد اسلامی و ورزش و جوانان دقایقی پیش با حضور ۲۲۴نماینده و به ریاست علی لاریجانی آغاز شد.

به گزارش ۲۴ آنلاین، در جلسه رای اعتماد به سه وزیر پیشنهادی دولت، ابتدا رییس جمهوری به مدت یک ساعت از وزرای پیشنهادی آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد اسلامی و ورزش و جوانان دفاع می کند، سپس دو نماینده موافق و دو نماینده مخالف هر کدام به مدت ۱۵ دقیقه سخنرانی می کنند.

بر اساس ماده ۲۰۶ آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، هر یک از وزرای پیشنهادی ۳۰ دقیقه فرصت دارند که برنامه هایشان را ارائه کنند و در مورد عملکردشان به نمایندگان توضیح دهند.

بهروز نعمتی سخنگوی هیات رییسه مجلس در این راستا ادامه داد: اگر بررسی رای اعتماد سه وزیر پیشنهادی دولت در جلسه صبح فردا سه شنبه به پایان نرسید پس از یک تنفس، جلسه در عصر سه شنبه ادامه خواهد یافت.

حسن روحانی رییس جمهوری – یکشنبه هفته گذشته- در نامه ای به علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی سه وزیر پیشنهادی برای وزارتخانه های فرهنگ و ارشاد اسلامی، ورزش و جوانان و آموزش و پرورش را برای اخذ رای اعتماد معرفی کرد.

سید رضا صالحی امیری وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی، مسعود سلطانی فر وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان و فخرالدین احمدی دانش آشتیانی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش هستند که به مجلس شورای اسلامی معرفی شدند.

صالحی امیری مشاور رئیس جمهوری و رئیس سازمان اسناد و مدارک و کتابخانه ملی ایران در سال ۱۳۴۰ در شهر بابل به دنیا آمد. وی دارای مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد علوم سیاسی و دکترای مدیریت دولتی از دانشگاه علوم و تحقیقات و استادیار دانشگاه است.

مسعود سلطانی فر دیگر وزیر پیشنهادی ، در دولت یازدهم معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است.

وی که متولد سال ۱۳۳۸ است به عنوان نماینده مردم تهران در شورای شهر نیز انتخاب شده بود که پس از رفتن به میراث فرهنگی از شورای شهر تهران استعفا کرد.

فخرالدین احمدی دانش آشتیانی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش نیز متولد ۱۳۳۴، استاد دانشکده عمران دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، رئیس مجتمع آموزشی مفید، عضو شورای سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی جمهوری اسلامی ایران و معاون اسبق طرح و توسعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است.

(Visited 15 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۵-۰۸-۱۰ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.logo-samandehi