روحانی نزدیک به مشایی: احمدی‌نژاد درخواست پایداری‌ها را قبول نمی‌کند

۱۳۹۵-۰۶-۰۸ سیاست

روحانی نزدیک به مشایی: احمدی‌نژاد درخواست پایداری‌ها را قبول نمی‌کند

بهمن شریف زاده می گوید: احمدی نژاد درخواست پایداری‌ها را قبول نمی کند/ مردم هیچ علاقه‌ای به چهره‌های مانند قالیباف و جلیلی ندارند/ احتمال حمایت اصلاح طلبان جوان از احمدی نژاد!

این فعال سیاسی معتقد است که جریانات سیاسی و احزاب تا زمانی که همدیگر را باور نکنند وتقابل داشته باشند نمی‌توانند به وحدت مورد نظر دست پیدا کنند.احزاب باید روحیه تعامل و همکاری را افزایش دهند که با این وجود بازهم وحدت اصولگرایان امری بعید است زیرا در اصل مردم هیچ علاقه‌ای به آنان و گزینه‌هایشان ندارند

حجت الاسلام بهمن شریف زاده، استاد حوزه علمیه و از نزدیکان محمود احمدی ‌نژاد در گفت‌وگو با نامه‌نیوز در خصوص انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶ و آمادگی جریان‌‌ها برای این ماراتن، گفت: معتقدم وحدت در میان جریان‌های گوناگون سیاسی ،مانند اصولگرایان و اصلاح‌طلبان تنها زمانی رخ می‌هد که مبنای فکری آ‌ن‌ها به جای تقابل و یا رقابت فقط تعامل باشد.

وی ادامه داد: متاسفانه برخی از جریان‌های سیاسی کشور افکاری رقابتی و تقابلی نسبت به همدیگر دارند. مشکل در برخی مواقع این است جریان‌ها در میان خود هم این رقابت‌ها را دارند که ناشی از بی اعتمادی و ناباوری نسبت به هم است که منجر به عدم وحدت می‌شود.

شریف زاده با بیان اینکه تا زمانی که جریان‌های سیاسی نسبت به هم تقابل داشته باشند، وحدت امکان پذیر نمی‌شود، خاطرنشان کرد: این جبهه گرفتن‌ها طبیعی است که صحنه را به صحنه جنگ و بی اعتمادی می‌کشاند. به همین دلیل بعید می‌دانم اصولگرایان به وحدت برسند.

وی راه رسیدن به وحدت را تعامل و هم افزایی اعلام کرد و گفت: جریان‌های سیاسی باید سعی کنند تا تعامل و همکاری دوستانه و در عین حال رقابتی سالم را داشته باشند، متاسفانه جریان‌های سیاسی اکنون فکر می‌کنند فقط خودشان حق را می‌گویند و دیگران را باور ندارند.

پایداری‌ها و دو گزینه مد نظر

این فعال سیاسی نزدیک شدن پایداری‌ها و نو اصولگرایان به احمدی‌نژاد را در دوحالت متصور شد و گفت: مدل اول این است که آن‌ها احمدی‎نژاد را همانگونه که خود می‌خواهند تغییر دهند. یعنی احمدی‌نژاد افکار و دیدگاه‌های خود را نفی کند و در کل دگرگون شود سپس از وی حمایت کنند، به طور حتم این یک خواسته حق به جانب است و فقط خود را حق می‌دانند. رئیس جمهور سابق هیچ‌گاه چنین مدلی را قبول نخواهد کرد.

وی ادامه داد: مدل دوم اما این است که برخی از اصولگرایان احمدی‌نژاد را آنگونه که هست بپذیرند و از وی حمایت کنند که در این صورت احتمال رسیدن به وحدت وجود دارد. این گروه به این سطح رسیده‌اند که هر فرد و جریانی را حق بدانند و همانگونه که هست، بپذیرند.البته ممکن است که برخی از جوانان اصلاح‌طلب به سمت احمدی‌نژاد بیایند که در این صورت وحدت افزایش پیدا خواهد کرد.

احمدی‌نژاد مردی روشنفکر است!

شریف زاده با بیان اینکه احمدی‌نژاد در مجال دادن به همه جریانات سیاسی پیشتاز است، تاکید کرد: وی از هر اصلاح‌طلب روشنفکری در این مسائل روشنفکرتر، بازتر و مهربان تر است.

این استاد حوزه  در خصوص حضور احمدی‌نژاد در عرصه انتخابات گفت: به عنوان نظر شخصی امیدوارم ایشان باز هم به عرصه رقابت بازگردد، اما بعید می‌دانم زیرا ایشان تاکنون هیچ برنامه‌ و حتی عزم و تفکری برای آمدن ندارد؛ اما درعالم سیاست هیچ چیز محال نیست.

وی با بیان اینکه در فضای سیاست شاهد تغییرات بسیاری هستیم، خاطرنشان کرد: در حد فاصل چندماه دیدیم که برخی از اصولگرایان اعلام حمایت از روحانی و برخی از اصلاح‌طلبان سخن از حمایت مشروط از روحانی را به میان آورند. نمی‌توان هیچ‌چیز را پیش بینی کرد اما گرایشات مردمی خواهان حضور دوباره ایشان است.

 بهمن شریف زاده ادامه داد: احمدی‌نژاد با وجود اینکه هیچ‌گاه در میان مردم حرف از انتخابات نزده است اما مردم بدلیل مشکلات این چندسال که حتی اصلاح‌طلبانی همانند عطریانفر و زیباکلام از عدم موفقیت دولت به آن اذعان دارند، خواهان حضور جدی رئیس‌جمهور سابق هستند.

این فعال سیاسی با بیان اینکه مردم رغبت و علاقه‌ای به چهره‌های اصولگرایی مانند قالیباف و جلیلی ندارند، تصریح کرد: مردم در این مدت‌ نشان داده‌اند که به گزینه‌های اصولگرایان به دلیل عدم کارنامه درخشان علاقه‌ای ندارند. در این شرایط هیچ فردی در میدان رقابت نیست و مردم کماکان خواهان ورود احمدی نژاد.

به هنر و هنرمندان مجال دهید

 رییس ستاد انتخاباتی رحیم مشایی در سال ۹۲ ، گریزی هم به مسئله اخیر درخصوص لغو غیر قانونی کنسرت‌ها زد و گفت: باید به هنر و هنرمندان مجال داد، کشور برای پرواز به دو بال احتیاج دارد ، یکی بال علم و دانش و دیگری بال هنر .هنر تنها راه اثر گذاری بر روی انسان است.

این استاد حوزه علمیه با بیان اینکه طبیعی است که کنسرت‌ها باید قوانین و ضوابطی را هم داشته باشد، ادامه داد: ضوابط شرعی هیچ‌گاه برای محدود کردن هنر و هنرمندان و نیز انسان نبوده است. برخی برخلاف قانون و شرع به دنبال محدودکردن هنر و انسان هستند. معتقدم موسیقی هیچ‌گونه منافاتی با با شرع ندارد همانگونه که امام خمینی‌ (ره) هیچ‌گاه موسیقی را نفی نکردند.

(Visited 164 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۵-۰۶-۰۸ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.logo-samandehi