روحانی: با پول و خبرگزاری و روزنامه بیت‌المال، امید مردم را نشانه می‌روند

۱۳۹۵-۰۶-۰۷ سیاست

روحانی: با پول و خبرگزاری و روزنامه بیت‌المال، امید مردم را نشانه می‌روند

رییس جمهور با گلایه از کسانی که مردم را نامید می‌کنند، گفت عده‌ای با پول بیت‌المال و با خبرگزاری و روزنامه بیت‌المال امید مردم را نشانه می‌روند.

به گزارش ۲۴ آنلاین به نقل از ایلنا، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی در جشنواره شهید رجایی که صبح امروز در سالن اجلاس سران برگزار شد، با برشمردن اخلاص و فداکاری به عنوان ویژگی شاخص شهیدان رجایی و باهنر در خدمت به مردم، دستیابی به اهداف را در گرو پایبندی به راه شهیدان رجایی و باهنر خواند و گفت: تا مردم را ولی‌نعمت خود ندانیم، موفق نخواهیم بود.

رییس دولت یازدهم ادب در برابر جامعه را موجب سربلندی خواند و گفت: مسئولیت یک مدیر ، آزمایشی الهی است و صداقت در عمل آشکار خواهد شد.

روحانی با بیان اینکه تعصب نباید موجب دوری از انصاف باشد، اجرای قانون، همکاری و هم‌افزایی، لازمه خدمت به مردم است. تلاش دولت، تصمیم‌گیری خردمندانه بر مبنای ارزش‌ها و منافع ملی است.

او تاکید کرد: اینکه تصمیم‌های دولت تا این حد مورد بحث عمومی و رسانه‌هاست، سنت حسنه‌ای است که باید به سایر قوا و نهادها تعمیم یابد. نقد باید منصفانه و توام با ارائه راه حل باشد.

روحانی با بیان اینکه ما همچنان  شاهد رشد خواهیم بود؛ از کسانی که امید مردم را نشانه رفته‌اند گلایه کرد و گفت: عده‌ای به امید مردم لطمه می‌زنند با خبرگزاری و روزنامه و نهاد بیت‌المال و با استفاده از پول مردم، امید مردم را نشانه می‌روند.

او این سوال را مطرح کرد که چرا امید را پایین می‌آوریم و گفت: کشور مال همه است. آیا این افتخار نیست که در کشاورزی به سمت خودکفایی حرکت می‌کنیم؟ امسال گندم وارد نمی‌کنیم؛ این را هم قبول نمی‌کنید؟ در انبارهای ما ۱۴ میلیون تن گندم هست. نمی‌خواهد از جهاد کشاورزی تشکر کرد، از کشاورزان هم نمی‌توانید تشکر کنید؟

رییس‌جمهور تصریح کرد: آیا در بنادر شاهد تحول نیستیم؟ در استفاده از آسمان ایران برای عبور هواپیماها شاهد تحول نیستیم؟ در اتصال راه‌اهن به راه‌آهن منطقه تحول نداشتیم؟

او اذعان داشت: کار ساده‌ای نیست وقتی همه چاه‌هایی که بسته شده بود را راه انداختیم. از آخر آذر که برجام اجرایی شد تا خرداد، توانسته‌ایم تولید نفت را از دو میلیون و هفتصد هزار بشکه به سه میلیون و هشتصد برسانیم. آیا این افتخار برای کشور نیست؟

روحانی با بیان اینکه چطور برخی رسانه‌ها واقعیت‌ها را برای مردم تببین نمی‌کنند، ادامه داد: می‌خواهم از همه کارکنان دولت در سراسر کشور تشکر کنم و دست کارگران را در مزارع و کارخانه‌ها و بخش دولتی و خصوصی و همه کسانی که به این کشور خدمت می‌کنند را ببوسم.

او خاطرنشان کرد: به عنوان هدیه دولت و روز دولت برای مسکن اولی‌ها که همه ما دلمان می‌خواهد جوانان عزیز زودتر خانه‌دار شوند، می‌خواهم بگویم قبلا رقم وام آنها ۸۰ و ۶۰ و ۴۰ میلیون که البته برای زوجین دو برابر می‌شد رقمی که برای بازپرداخت آن اعلام شده بود، بهره ۱۱% بود که امروز اعلام می‌کنم برای اولین بار شود سود بازدپرداخت آن یک رقمی شده است.

روحانی توضیح داد: در حال حاضر نرخ سود تسهیلات این صندوق برای وام به مسکن اولی‌ها ۱۱% است اما با کاهش این برای مواردی که وام گرفته می‌شود، در زمینه بافت‌های فرسوده این رقم سود تسهیلات ۸% و برای غیر بافت‌های فرسوده ۹.۵% است بنابراین یک قدم مهم برای خانه‌دار شدن جوان‌های عزیز با سود تسهیلات کم است که بازپرداخت آن ۱۲ ساله است خواهد بود. ان‌شاءلله بتوانیم در همه زمینه‌ها خدمت به مردم داشته باشیم.

(Visited 50 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۵-۰۶-۰۷ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.logo-samandehi