معجزه هندوانه + اینفوگرافیک

۱۳۹۶-۰۶-۰۸ سلامت

معجزه هندوانه + اینفوگرافیک

هنداونه دارای خواص فراوانی چون ضدسرطان پروستات و پستان، رفع کننده تشنگی، کاهش فشارخون، زیبایی پوست و بسیاری فواید دیگر برای بدن است.

 هندوانه یکی از میوه‌های پر طرفدار در فصل تابستان است. این محصول از محتوای بالای آب و مواد مغذی سود می‌برد و بر همین اساس فواید سلامت مختلفی را ارائه می‌کند.هندوانه گزینه‌ای عالی برای رفع تشنگی و تامین آب مورد نیاز بدن است.

هندوانه یکی از بهترین منابع برای ماده‌مغذی لیکوپن است، لیکوپن درموادغذایی‌ مانند هندوانه، گوجه‌فرنگی، توت‌فرنگی و گریپ‌فروت صورتی یافت می‌شود و  با کاهش خطر ابتلا به سرطان پروستات و سرطان پستان مرتبط است.

لیکوپن که در هندوانه یافت می‌شود با کاهش خطر ابتلا به بیماری قلبی، تصلب‌شرائین، و فشارخون بالا نیز پیوند خورده است.

هندوانه حاوی یک ماده‌مغذی به نام سیترولین است، که  از تجمع چربی در سلول‌ها پیشگیری و  قلب را نیز تقویت می‌کند. سیترولین می‌کند همچنین  یک ماده‌مغذی مهم برای سلامت کبد است.

حدود ۹۲‌درصد هندوانه از آب تشکیل شده است و از این‌رو، منبعی عالی برای پیشگیری از کم‌آبی بدن و تامین آب مورد نیاز سلول‌ها محسوب می‌شود.

توانایی هندوانه در افزایش سطوح آرژنین این امکان را فراهم می‌کند تا آمونیاک و دیگر ترکیبات سمی از بدن حذف شوند.

هندوانه در کاهش آنژین، فشارخون بالا و بیماری قلبی را افزایش می‌دهد، دارای  آنتی‌اکسیدانی قوی است و از این‌رو، رادیکال‌های آزاد مضر در بدن را پیش از اینکه پیری و ابتلا به بیماری را تسریع کنند، از بین می‌برند.

این میوه برای بهره‌مندی از پوستی سالم به اندازه ویتامین C و تقویت‌کننده سیستم‌ایمنی ضروری است.

هندوانه دارای اثرات ضدالتهابی در بدن است که با در نظرگرفتن بیماری‌های مزمن جدی، مانند ورم‌مفاصل و سرطان که با التهاب در بدن پیوند خورده‌اند، اهمیت خود را بیش از پیش نشان می‌دهد.

(Visited 28 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۰۶-۰۸ سلامت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.