استعفای اعضای یکی دیگر از کمیته‌های مشورتی ترامپ

۱۳۹۶-۰۶-۰۱ سیاست

استعفای اعضای یکی دیگر از کمیته‌های مشورتی ترامپ

حدود یک چهارم اعضای «شورای ملی مشورتی زیرساخت‌های آمریکا» در اعتراض به اقدامات ترامپ، از عضویت در این شورا کناره‌گیری کردند.

به گزارش رول‌کال، بیش از یک چهارم از اعضای شورای مشورتی رئیس جمهوری آمریکا در امور زیرساخت‌ها در اعتراض به سخنان و اقدمات ترامپ، به صورت دسته جمعی از عضویت در این نهاد مشورتی استعفا کردند.

این افراد در نامه استعفای خود نوشته‌اند که اقدمات ترامپ امنیت ایالات متحده را به خطر می‌اندازد و «زیربنای اخلاقی»‌ آمریکا را «تضعیف» می‌کند.

براساس این گزارش، ۷ تن از اعضای دموکرات شورای ملی مشورتی زیرساخت‌های آمریکا از عضویت در آن کناره‌گیری کرده‌اند. از جمله این افراد، می‌توان به کریستین دورگلو، مشاور ارشد شرکت میشن پارتنرز اشاره کرد که پیشتر رئیس دفتر سیاست‌های علم و فناروی کاخ سفید در دوران اوباما بوده است.

این شورا که در سال ۲۰۰۱ تأسیس شده است، با واسطه وزیر امنیت داخلی این کشور، به رئیس جمهوری آمریکا در زمینه زیرساخت‌ها و سیستم‌های اطلاعاتی مشاوره می‌دهد. اعضای این شورا نیز از میان بخش خصوصی، نهادهای دولتی و دانشگاهیان انتخاب می‌شوند.

در نامه استعفای این ۷ تن بر این نکته تأکید شده شده است این افراد به‌طور معمول در بخش‌ها و طرح‌هایی که بین هر دو حزب آمریکا مشترک بوده فعالیت می‌کنند.

منبع: تسنیم

(Visited 27 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۰۶-۰۱ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.