خط و نشان عارف برای دولت روحانی

۱۳۹۶-۰۵-۲۱ سیاست

خط و نشان عارف برای دولت روحانی

روز گذشته اصلاح طلبان دو جلسه با محوریت جوانان و زنان برگزار کردند و رئیس شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان طی سخنانی در این ۲مراسم بر ضرورت استفاده دولت از جوانان و زنان تأکید کرد. وی همچنین با انتقاد از کسانی که خود را باعث افتخار لیست امید در انتخابات مجلس می دانندتاکید کرد : ما در انتخابات ۹۸ خود را از این افتخار محروم می‌کنیم، ببینیم باز این افراد رای می‌آورند یا خیر!

عارف: روحانی دستور دهد وزیران معاونان جوان انتخاب کنند
به گزارش ایلنا، محمدرضا عارف در دوازدهمین کنگره سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی با تاکید بر این که برخی اعضای لیست امید اصلاحات را تا در مجلس می‌خواستند، گفت: چندی پیش به یکی از دوستان لیست امید در مجلس به صورت خصوصی گلایه کردم و چند روز بعد دیدم که گفته است حضور من در لیست امید فلان شهرستان افتخاری برای این لیست بوده است. مشکلی نیست،ما در انتخابات ۹۸ خود را از این افتخار محروم می‌کنیم، ببینیم باز این افراد رای می‌آورند یا خیر!
رئیس فراکسیون امید همچنین به موضوع کابینه دولت دوازدهم اشاره کرد وگفت: درخواست ما از آقای روحانی این است که به وزیران دستور بدهند که معاونانشان را از میان جوانان درنظر بگیرند. رئیس شورای عالی سیاست گذاری بر کاهش سن مدیران تاکید کرد و با اشاره به خاطره‌ای از زمانی که معاون اول دولت اصلاحات بود، گفت: با یکی از وزیران خارجه کشورهای دیگر صحبت می‌کردم که بحثمان حالت جدل پیدا کرد و این مقام خارجی گفت که «به اندازه سن تو وزیر خارجه بوده‌ام» ولی اکنون اروپا به این نتیجه رسیده که رئیس جمهورهای جوان را در راس کار داشته و رئیس جمهوری ۳۸ ساله می‌تواند موفق باشد. وی افزود: اگر در دهه ۶۰ با اطمینان یک استاندار و فرمانده لشکر را از میان جوانان انتخاب می‌کردیم، متاسفانه در ۱۰ تا ۱۵ سال اخیر از این ظرفیت غافل مانده و در راستای توانمندسازی جوانان اقدام موثری نکرده و بعضا وقتی قرار بود مسئولیتی به جوانان بدهیم دلمان قرص نبود.
هیچ بهانه ای برای عدم استفاده از زنان وجود ندارد
محمدرضا عارف  همچنین در نخستین کنگره مجمع زنان اصلاح‌طلب با اشاره به نبود زنان در میان وزیران پیشنهادی دولت دوازدهم گفت: دنیا مجاب شده است تا برای کاهش تنش‌ها وزیر دفاع زن باشد، اما در میان وزیران زنی وجود ندارد. این همه به خاطر دولت نیست. باید بررسی شود که ریشه کجاست؟ البته بخشی از مشکلات هم متوجه زنان است.
مولاوردی: گروه هایی برای ارتقای زنان مدیر تشکیل شده است
به گزارش ایلنا، شهین دخت مولاوردی دستیار ویژه رئیس‌جمهور در امور حقوق شهروندی هم در این مراسم با ابراز امیدواری از این که بعد از ۸ سال دولت یازدهم و دوازدهم و ۵ سال برنامه ششم گام‌های خوبی در حوزه زنان برداشته شود، گفت: گروه‌هایی برای ارتقای زنان مدیر تشکیل شده است. وزیران را ملزم کردیم که یک معاون زن داشته باشند و با وزرات کشور نیز تفاهم نامه داشتیم. به نظر می‌رسد با اجرای این برنامه دیگر توجیهی برای کنار گذاشتن زنان نداریم.
پزشکیان: نبود مجید انصاری در کابینه جای سؤال دارد
همچنین به گزارش فارس، مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی نیز در مصاحبه ای با اشاره به معرفی وزیران پیشنهادی به مجلس گفت: تیم اقتصادی دولت جدید تغییر چندانی نکرده است و نه تنها تیم اقتصادی دولت جدید قوی‌تر نشده، بلکه یک ظرفیت و مهره خوب به اسم طیب‌نیا را نیز از دست داد، چراکه طیب‌نیا فردی باتجربه بود و کرباسیان نیز که به جای وی معرفی شده، یکی از معاونان طیب‌نیا بوده و این که چه اتفاقی افتاده که طیب‌نیا برداشته شده و آقای کرباسیان آمده و چه برنامه‌ای برای این وزارتخانه دارد، مشخص نیست. وی همچنین افزود: نبود مجید انصاری در کابینه جای سؤال دارد چراکه آقای انصاری برای دولت کار کرده و این که چرا از سیستم حذف شده، جای سؤال است. علیرضا رحیمی نماینده مردم تهران در مجلس نیز به ایسنا خبر داد نامه‌ای به رئیس جمهور برای حضور مجید انصاری و صالحی‌امیری در دولت دوازدهم تهیه شده است که همچنان در مرحله جمع آوری امضاست. وی همچنین گفت که نامه دیگری برای قدردانی از خدمات طیب‌نیا وزیر اقتصاد دولت یازدهم تهیه شده است.
روایت میرزایی از دیدار ربیعی و واعظی با رئیس دولت اصلاحات
به گزارش ایلنا، قاسم میرزایی‌نیکو عضو فراکسیون امید مجلس  نیز گفت: آقای ربیعی به همراه آقای واعظی به دیدار آقای خاتمی رفته‌اند و در این دیدار برنامه‌ها و مطالب خود را با ایشان در میان گذاشتند و آقای خاتمی هم‌ ضمن توصیه‌هایی به این افراد نظرشان در مورد آقای ربیعی کاملا مثبت بوده است. در عین حال برخی سایت ها مدعی شده بودند که این دو وزیر در این دیدار خواستار همراهی فراکسیون امید برای رای به وزیران پیشنهادی شده بودند .
(Visited 46 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۰۵-۲۱ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.