فیاض زاهد: روحانی بنا بر مطالبات مردم کابینه را بچیند/ انتقاد از رفتارهای عارف

۱۳۹۶-۰۴-۲۶ سیاست

فیاض زاهد: روحانی بنا بر مطالبات مردم کابینه را بچیند/ انتقاد از رفتارهای عارف

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: دکتر روحانی باید بی‌توجه به گلایه و یا فشار برخی از اشخاص نظیر تیم شخص دکتر عارف به چینش کابینه مبتنی بر ایده‌ها خود و مطالبات مردم بپردازد.

فیاض زاهد از چهره های سیاسی اصلاح طلب در گفت و گو با جمهوریت با بیان اینکه برخی اصلاح‌طلبان به دنبال سهم‌خوای و حضور در دولت آینده هستند، اظهار داشت: چینش کابینه مبتنی بر مطالبات مردم بباید سورت بگیرد و از طرفی مشکلات و ضعف‌های دولت گذشته باید ترمیمی شود.

وی با بیان اینکه کابینه باید مطابق با برنامه و وعده‌های دکتر روحانی شکل گیرد، خاطرنشان کرد: دکتر روحانی باید بی‌توجه به گلایه و یا فشار برخی از اشخاص نظیر تیم شخص دکتر عارف به چینش کابینه مبتنی بر ایده‌ها خود و مطالبات مردم بپردازد.

وی با اشاره به اینکه جامعه انتظار ندارد دولت با همان کابینه قبلی ادامه دهد، تصریح کرد: جامعه علاوه بر اینکه خواهان ترمیم کابینه است از جهت دیگر از فشار و تهدید برخی تفکرها بر منتخب خود نیز ابراز نگرانی می‌کند.

فیاض زاهد با بیان اینکه برخی مدیران رییس‌جمهور وی را در انتخابات همراهی نکردند، یادآور شد: برخی از وزیران در انتخابات به جای اینکه دغدغه انتخاب مجدد روحانی را داشته باشند دغدغه لابی‌گری برای پست‌های خود را داشتند که بعضا از همین تفکر اصلا‌ح‌طلبی هستند که امروز به روحانی فشار می‌آورند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با بیان اینکه ریاست بر شورای عالی اصلاح‌طلبان ضعیف بوده است، تاکید کرد: ریاست دکتر عارف در فراکسیون امید در مجلس مقتدارنه، سیاست‌مدارانه و موفق نبوده است از همین جهت اثر این فراکسیون در مجلس از بین رفته و قدرت چانه زنی را ندارد از همین جهت تیم دکتر عارف به دنبال فشار به روحانی برای نفوذ در دولت می‌باشد تا ضعف‌های مدیریتی خود را بپوشاند.

سخنان بزرگان اصلاح‌طلب و اصولگرایان معتدل مبنی بر حمایت دکتر روحانی و عدم سهم‌خواهی از کابینه دولت دوازدهم در حالی مورد تاکید قرار می‌گیرد که محمدرضا عارف در گفت‌و گویی ضمن انتقاد از حسن روحانی، از دولت دوازدهم بابت عدم استفاده از نیروهای اصلاح‌طلب انتقاد کرده بود.

سهم‌خواهی برخی اصلاح‌طلبان از دولت آینده حسن روحانی مورد انتقاد بسیاری از بزرگان طیف‌های مختلف اصولگرا و اصلاح‌طلب قرار گرفته است و همه تفکرات کشور به حمایت و عدم سهم‌خواهی از دولت تاکید دارند.

(Visited 28 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۰۴-۲۶ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.