چطور بفهمیم فرزندمان گرمازده شده است؟

۱۳۹۶-۰۴-۲۴ سلامت

چطور بفهمیم فرزندمان گرمازده شده است؟

درنگ نوشت: فصل گرما رسیده است. اگر می‌خواهید در این هوای گرم کودکتان را از منزل بیرونی بیاوردی باید مراقب باشید فرزندتان گرمازده نشود. این مطلب به شما در این زمینه کمک خواهد کرد.

من خیلی دوست دارم در تابستان زمانم را بیرون از خانه بگذرانم اما نگران گرمازدگی فرزندم هستم. اگر او خیلی گرم شود از کجا باید بفهمم؟ من و بچه‎ام عاشق گرما هستیم و در کانادا زندگی می‎کنیم. این دمای گرم در کانادا را ما فقط برای چند هفته در سال داریم و باید از آن بهره ببریم. اما آفتاب و گرمای زیاد می‏‌تواند خطرناک باشد، حتی می‏‌تواند کشنده باشد. این سوالات مراجعین دکتر دینا است.

راهش دوری از آن است. باید مطمئن شوید فرزندتان به اندازه مناسب خنک است و این را دمای بدن او مشخص می‏‌کند. بچه‎ها خیلی زود گرمازده می‏‌شوند. بچه‎های بزرگ‎تر هم معمولا دوندگی می‎‏کنند و به خاطر عرق کردن نیاز دارند که آب زیادی بنوشند. همیشه باید برای آن‎ها آب خنک در دسترس باشد. حتما سر فرزندتان کلاهی بگذارید، ضدآفتاب را فراموش نکنید و برایش عینک آفتابی بزنید و مطمئن باشید راه نفسش را نبسته است. لباس‎هایش هم سبک و خنک باشد.

مراقب بیماری‎هایی که بر اثر گرما ایجاد می‏‌شوند باشید، علائم آن‎ها معمولا گرفتگی عضلات، مخصوصا در دست‌‎ها و پاها هستند. یکی دیگر از علائم درد ماهیچه‎ها است که در اثر عرق کردن زیاد و از دست دادن آب بدن حاصل می‌شود. همچنین باید مراقب باشید فرزندتان خسته نباشد، سردرد نداشته باشد، تشنه نباشد، گیج نباشد، پوست خنک داشته باشد.

اگر این‌ها را رعایت کنید می‏‌توانید مطمئن باشید که فرزندتان گرم نیست و می‎تواند با گرما کنار بیاید. اگر مواردی مانند خشکی بیش از اندازه پوست، تپش قلب، عرق کردن بیش از اندازه، تنگی نفس و تب را احساس کردید باید سریع‌تر فرزندتان را خنک کنید.

در نهایت اگر مشکلی برای فرزندتان پیش آمد خیلی سریع با اورژانس تماس بگیرید. فراموش نکنید تاخیر در درمان می‏‌تواند خطرناک باشد.

(Visited 16 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۰۴-۲۴ سلامت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.