هرتهرانی ماهانه ۲۴۳ تومان صدقه می‌دهد

۱۳۹۶-۰۲-۲۹ جامعه

هرتهرانی ماهانه ۲۴۳ تومان صدقه می‌دهد

مدیرکل کمیته امداد استان تهران با بیان آنکه مردم استان تهران در سال ۹۵، بیش از ۳۹ میلیارد تومان صدقه پرداخت کرده‌اند گفت: هر تهرانی در سال گذشته به طور متوسط ۲۹۵۱ تومان صدقه پرداخت کرده است. بر اساس تحلیل انجام شده هر یک از نیکوکاران استان تهران روزانه هشت تومان و ماهیانه ۲۴۳ تومان صدقه پرداخت کرده‌اند.

محسن ولیئی در گفت و گو با ایسنا، ضمن بیان آنکه درحال حاضر  بیش از ۷۳۰ هزار صندوق صدقات در استان تهران تعبیه شده است افزود: از این تعداد بیش از ۶۸۰ هزار صندوق صدقه کوچک در منازل ، ۱۱ هزار صندوق متوسط در ادارت و مراکز علمی و سایر صندوق های بزرگ بوده که  در میادین و معابر نصب شده‌اند.

وی در ادامه تاکید کرد: ۱۰۰درصد مبالغ جمع‌آوری‌شده در این طرح به‌منظور رفع نیازهای خانواده‌های تحت پوشش در بخش‌های مختلف از جمله کمک به اشتغال، جهیزیه، مسکن، کمک به درمان نیازمندان، کمک به تحصیل دانش‌آموزان و دانشجویان نیازمند در همان شهر و محل جمع‌آوری هزینه می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران با اشاره به اینکه طرح صدقات باهدف ترویج سنت‌های حسنه انفاق، احسان و نیکوکاری و بهره‌گیری از ظرفیت‌های مردمی در کمک به نیازمندان اجرا می‌شود، افزود: طرح صدقات یکی از مهم‌ترین طرح‌های این نهاد در حوزه مشارکت‌های مردمی به شمار می‌رود که در طول سال اجرا می‌شود.

ولیئی در ادامه خاطرنشان کرد: حدود ۴۳ هزار صندوق در معابر و میادین شهر تهران نصب شده است که طی سال ۹۵ ،از این تعداد ۲۳ هزار صندوق بازسازی و ایمن سازی شده است و تا پایان مردادماه سال جاری نیز ۲۰ هزار صندوق دیگر در سطح معابر و میادین استان ایمن سازی خواهد شد.

وی در ادامه  به سامانه پیامکی با شماره # ۰۲۱ * ۸۸۷۷ * به عنوان یکی از روش های نوین در پرداخت کمک های مردمی برای تمامی مشترکان اپراتور همراه اول و ایرانسل فعال اشاره کرد و گفت: پرداخت صدقه به روش پیامکی با بهره گیری از فناوری های جدید برای تسهیل پرداخت کمک های مردمی، شفاف سازی هزینه کردها و افزایش اعتماد عمومی مردم به کمیته امداد راه اندازی شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران همچنین به سامانه تلفن گویای ۷۳۵۵ اشاره کرد و گفت: نیکوکاران گرامی از طریق این سامانه علاوه بر پرداخت انواع وجوهات شرعی و صدقه نسبت به رسیدگی به درخواست ها، انتقادات، پیشنهادات و ثبت نام در طرح اکرام ایتام و محسنین اقدام کنند.

(Visited 34 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۰۲-۲۹ جامعه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.