اعلام حمایت آیت‌الله صانعی از حسن روحانی/ حجت برای ما تمام است

۱۳۹۶-۰۲-۲۷ سیاست

اعلام حمایت آیت‌الله صانعی از حسن روحانی/ حجت برای ما تمام است

مراجع تقلید و علما در تمام چهار سال گذشته رابطه‌ای خوب و صمیمی با حسن روحانی داشته‌اند. هرچند در این میان دلواپسان تلاش‌شان را کرده بودند تا با توزیع شبنامه و خبرهای نادرست این رابطه را مخدوش کنند اما این رابطه همچنان رابطه مثبتی بود.

دیروز هم حضرت آیت‌الله العظمی صانعی در پایان درس خارج فقه خود پیرامون شرکت مردم در انتخابات بیاناتی داشتند.

به گزارش جماران، حضرت آیت‌الله العظمی صانعی در بخشی از سخنان خود گفت: این روزها مساله روز کشور، انتخابات است و بر همه ماهاست، بر همه اصناف و اقشار است و بر همه آنهایی که اینجا هستند یا خارج از کشور هستند، حضور پای صندوق‌های رای و شرکت در انتخابات، یک وظیفه عقلایی و اخلاقی است، بلکه یک وظیفه شرعی است، وظیفه شرعی از این جهت که ما رییس‌جمهور تعیین می‌کنیم، او ریاست کند بر هیات دولت، تا مردم به حقوق‌شان برسند، اموال مردم به یغما نرود، بیت‌المال به یغما نرود، افراد امنیت جانی داشته باشند، امنیت سلامتی داشته باشند، امنیت جسمی داشته باشند.

وی در ادامه افزود: بنده برای خودم یک وظیفه ملی، عقلایی و شرعی می‌دانم و با این عمل به وظیفه، به حداقل دموکراسی عمل می‌کنیم. من از بزرگانی که ممکن است حضور پیدا نکنند، تعجب می‌کنم. حضور پیدا نکردن چه نفعی دارد، وقتی حضور پیدا کنیم حداقل دموکراسی است، حال جاهای دیگر که دموکراسی ضربه می‌خورد، اینجا را حفظ کنیم. پس نتیجه عرضم این است که همه اصناف و اقشار جامعه در داخل و خارج باید در انتخابات شرکت کنند و به کسی که مورد نظرشان است، رای بدهند.

آیت‌الله العظمی صانعی ادامه داد: من عرض می‌کنم به کسی رای بدهیم که ١٧٠ نماینده او را تایید کردند، آنها اهل حل و عقد هستند، آنها ناظر بر امور دولت هستند، به کسی رای بدهیم که خانواده شهید همت و باکری و بعضی دیگر به او رای می‌دهند. حجت برای ما تمام است، مگر چقدر حجت می‌خواهیم.

وی خاطرنشان کرد: بیش از ١٧٠ نماینده یعنی کسی که ناظر به احوال دولت است نظارت می‌کند و دولت را می‌تواند زیر سوال ببرد و حتی رییس‌جمهور را می‌تواند استیضاح کند، اینها گفته‌اند به او رای بدهید. خانواده شهدا که شهید دادند گفته‌اند به او رای بدهید. دانشجویان، اقتصاددانان، حقوقدانان، مهندسین، روشنفکران و بقیه گروه‌ها که همه اینها از شش‌ماه قبل با آنها تماس داشتم گفتند که به آقای روحانی رای داده شود که بتواند این کشتی که وسط دریا مانده را به ساحل نجات ببرد. صانعی تصریح کرد: ان‌شاء‌الله این انتخابات برای همه اقشار ملت ایران -در داخل و خارج از کشور – مبارک باشد و بتواند دولت این رکود را از بین ببرد. بتواند آزادی‌ها را توسعه بدهد، نه اینکه کسی هر حرفی زد فورا با او برخورد کنیم.

منبع: اعتماد

(Visited 54 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۰۲-۲۷ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.logo-samandehi