رویترز: ایران امروز ۴ هواپیمای مسافربری را از ای‌تی‌آر تحویل می‌گیرد

۱۳۹۶-۰۲-۲۶ اقتصاد

رویترز: ایران امروز ۴ هواپیمای مسافربری را از ای‌تی‌آر تحویل می‌گیرد

خبرگزاری رویترز اعلام کرد ایران در چارچوب نوسازی ناوگان هوایی خود، امروز سه‌شنبه، ۴ هواپیمای ای‌تی‌آر ۷۲-۶۰۰ توربوپراپ را از شرکت فرانسوی-ایتالیایی «ای‌آر‌تی» دریافت می‌کند.

به گزارش العالم، خبرگزاری رویترز در مطلبی نوشت: قرار است شرکت ایران‌ایر سه‌شنبه (امروز) ۴ هواپیمای ای‌تی‌آر ۷۲-۶۰۰ توربوپراپ را دریافت کند. این اقدام، بخشی از تلاش‌های ایران‌ایر برای بازسازی ناوگان خود پس از لغو سال گذشته تحریم‌های هسته‌ای ایران به شمار می‌رود.

به گفته مقامات حمل و نقل هوایی اروپایی و ایرانی، قرار است این ۴ هواپیمای توربوپراپ که رنگ‌های ایران‌ایر را با خود دارند – روز سه‌شنبه در مرکز ای‌تی‌آر در تولوز فرانسه تحویل داده شوند و روز چهارشنبه وارد تهران شوند.

با احتساب این موارد، تعداد هواپیما‌های غربی که از زمان برقراری مجدد تبادلات تجاری — در پی امضای توافق هسته‌ای میان تهران و ۶ قدرت جهانی – به ایران تحویل داده می‌شود، به عدد ۷ خواهد رسید.

شرکت دولتی ایران‌ایر –که ۲۰ هواپیمای ساخت همکاری مشترک ایرباس-لئوناردو ایتالیا را سفارش داده اس – قرار است از این ۴ هواپیمای جدید در مسیرهایی که در آن‌ها با مشکل مواجه است، استفاده کند.

هواپیمای ای‌تی‌آر ۷۲-۶۰۰ دارای ۷۰ صندلی است و ۲۶.۸ میلیون دلار قیمت‌گذاری شده است. قرار است ایران‌ایر ۱۶ هواپیمای باقیمانده ای‌تی‌آر را تا پایان سال ۲۰۱۸ دریافت کند. البته از این تعداد، ۵ هواپیما در سال جاری میلادی به ایران تحویل داده خواهد شد.

ایران‌ایر همچنین تاکنون ۳ هواپیمای جت ایرباس را تحویل گرفته است. بر مبنای چند قرارداد، ایران ۱۸۰ هواپیمای جت را از ایرباس و بوئینگ – رقیب آمریکایی آن — خریداری خواهد کرد.

(Visited 38 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۰۲-۲۶ اقتصاد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.