نان‌ بدون شناسنامه نخورید

۱۳۹۶-۰۲-۲۳ سلامت

نان‌ بدون شناسنامه نخورید

یک کار‌شناس سازمان غذا و دارو از مردم درخواست کرد تا از خرید نان‌های بدون شناسنامه در سوپرمارکت‌ها پرهیز کنند.

تسنیم نوشت:زهره پوراحمد، کار‌شناس اداره کل نظارت بر مواد خوراکی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو اظهار داشت: از خرید نان‌های بدون شناسنامه در سوپرمارکت‌ها پرهیز شود که در این خصوص لازم است تمامی نان‌هایی که در سوپرمارکت‌ها و فروشگاه‌ها عرضه می‌شود دارای مجوزهای بهداشتی باشند.

وی افزود: در مواردی که محصول دارای مجوزهای بهداشتی از جمله پروانه ساخت از وزارت بهداشت و یا شناسه نظارت بهداشتی کارگاهی باشد و با توجه به اینکه در سازمان غذا و دارو ثبت شده و فرمولاسیون مشخصی نیز ارائه شده لذا امکان کنترل، پایش محصول و بازرسی توسط کارشناسان سازمان غذا و دارو وجود دارد.

پوراحمد ادامه داد: نان‌هایی که بدون مجوزهای بهداشتی لازم تهیه شده و در سوپرمارکت‌ها به فروش می‌رسند محل تهیه آنها مشخص نیست لذا بازرسی، پایش و کنترل محصول از سوی کارشناسان غذا و دارو به عمل نمی‌آید و در نتیجه احتمال وجود عوامل خطرزای میکروبی مثل کپک و مخمر و همچنین سایر عوامل خطرزا وجود دارد.

این کار‌شناس سازمان غذا و دارو، خاطرنشان کرد: باید از خرید نان‌های بدون شناسنامه در سوپرمارکت‌ها پرهیز شود و در این خصوص لازم است تمامی نان‌هایی که در سوپرمارکت‌ها و فروشگاه‌ها عرضه می‌شوند دارای مجوزهای بهداشتی باشند.

(Visited 25 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۰۲-۲۳ سلامت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.