پشت پرده ظروف پلاستیکی ۲۰۰۰ تومانی چه خبر است؟

۱۳۹۶-۰۲-۲۲ سلامت

پشت پرده ظروف پلاستیکی ۲۰۰۰ تومانی چه خبر است؟

یک کارشناس شیمی توضیحاتی در مورد ظروف پلاستیکی ارزان قیمت که در برخی مغازه‌های شهر به فروش می‌رسد، ارائه کرد.

به گزارش۲۴آنلاین ،باشگاه خبرنگاران جوان نوشت:نگین صدقی کارشناس شیمی  با اشاره به استفاده از ظروف پلاستیکی با مواد اولیه نامناسب اظهار داشت: ظروف پلاستیکی ارزان قیمت متاسفانه مواد اولیه شان نا سالم و مضر است و به شدت سلامتی افراد را تهدید می‌کند.
وی بیان کرد: ظروف پلاستیکی بی کیفیت از مواد غیرطبیعی تشکیل شده است که مدت زمان بیشتری طول می‌کشد تا بازیافت شده و به چرخه طبیعت برگردد از این رو اینگونه مواد مناسب مصرف غذا در آن نیست و بهتر است افراد از ظروف گیاهی و یا چینی استفاده کنند.
وی ادامه داد: در اثر حرارت مواد غذایی داغ کاتالیست‌های با بافت پلیمر با غذای موجود در آن ترکیب شده و سبب بروز بیماری‌های مختلفی در افراد می‌شود.
صدقی عنوان کرد: افراد بهتر است از ظروف یکبار مصرف برای مصارف غذاهای داغ و مواد گرم استفاده نکنند، زیرا مواد ظروف پلاستیکی در حرارت آزاد شده و ترکیبات بیماری زایی را ایجاد می‌کنند و این ترکیبات وارد مواد غذایی شده و سلامت افراد را تهدید می‌کنند.
وی تاکید کرد: ظروف گیاهی ماده اولیه شان معمولا نشاسته و ذرت است و آسیب کمتری به سلامت افراد وارد می‌کند و من توصیه می‌کنم که افراد بیشتر از ظروف کاغذی و سلولزی استفاده کنند.
(Visited 343 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۰۲-۲۲ سلامت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.