مردی که همسرش را به بهانه خیانت کشته بود،خودش هم با یک زن رابطه داشت

۱۳۹۶-۰۱-۳۱ حوادث

مردی که همسرش را به بهانه خیانت کشته بود،خودش هم با یک زن رابطه داشت

دوم مرداد سال گذشته بود که مرد چوپان در حال چراندن گوسفندانش، متوجه پارس سگ گله‌ شد، پارس‌هایی که حکایت از خبری هولناک داشت.

مرد چوپان به‌دنبال پارس سگ رفت و در بالای کوه با پایی مواجه شد که از زیر خاک بیرون آمده بود. او با دیدن این صحنه بلافاصله با نیروهای انتظامی تماس گرفت و کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی مشهد و بازپرس کشیک وقت راهی محل شدند.

جسد زن جوان توسط حیوانات وحشی خورده شده اما با گذشت زمان قسمت‌های از لباس و بدن او سالم مانده بود. بررسی‌های اولیه متخصصان پزشکی قانونی نشان می‌داد که جسد متعلق به زنی حدود ۳۰ تا ۳۵ ساله است و حدود ۲ هفته از قتل او می‌گذرد.

در بازرسی محل حادثه، مشخص شد که خاک‌هایی که روی جسد ریخته شده با خاک‌های کوه متفاوت است، بخشی از خاک ها، خاک کوه بود اما خاک‌های نرم دیگری نیز برای دفن جسد به کار رفته بود که از خاک‌های نرم کشاورزی بود.

شاهدی با سرنخ‌های جدید

در معاینات اولیه متخصصان پزشکی قانونی، علت مرگ خفگی اعلام شد. جسد به دستور بازپرس جنایی به پزشکی قانونی منتقل شد و در حالی که تحقیقات میدانی توسط کارآگاهان جنایی ادامه داشت، مرد جوانی اطلاعاتی را در اختیار کارآگاهان جنایی قرار داد. مرد موتورسواری به ماموران گفت: دو هفته قبل در حال عبور از این منطقه، راننده نیسانی را دیدم که سراسیمه در حال خالی کردن خاک بود و رفتارش مشکوک به نظر می‌رسید.

هویتی برای قربانی

هیچ مدرکی که هویت جسد زن جوان را برملا کند، به‌دست نیامد و کارآگاهان جنایی به سراغ پرونده‌های فقدانی رفتند که مشخصات آنها با مشخصات جسد کشف شده شباهت داشت.

در میان پرونده‌های افراد ناپدید شده، کارآگاهان به پرونده زن جوانی به نام فریده برخوردند که خانواده اش ناپدید شدن او را گزارش کرده بودند. پدر فریده مدعی بود که دو هفته است دخترش ناپدید شده و شوهرش نیز در رابطه با این ماجرا پاسخ درستی به او نمی‌دهد. به همین دلیل نگران شده و ناپدید شدن او را گزارش می‌کند.

با این احتمال که جسد کشف شده متعلق به فریده باشد، از خانواده او خواسته شد برای شناسایی جسد به پزشکی قانونی بروند و به این ترتیب هویت جسد زن جوان شناسایی شد.

اختلاف قدیمی و همسرکشی

با مشخص شدن هویت زن جوان، تحقیقات در مسیر جدیدی قرار گرفت. بررسی‌ها نشان می‌داد که فریده و همسرش ناصر باهم اختلاف داشته‌اند. اختلاف زوج جوان می‌توانست انگیزه‌ای برای قتل باشد و به همین دلیل تحقیقات از همسر فریده آغاز شد.

کارآگاهان سراغ ناصر رفتند، اما او خانه را ترک کرده بود و با بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد که مرد جوان همزمان با پیدا شدن جسد ناپدید شده است. تجسس‌ها راز خانه دوم متهم را فاش کرد. در ادامه تیمی از ماموران راهی این خانه شده و دریافتند، زن و مردی با نیسان آبی متهم در حال جابه‌جایی اثاثیه خانه ناصر هستند.

زن جوان مدعی شد که همسر دوم ناصر است و به درخواست همسرش خانه را تغییر داده‌اند. طبق اطلاعاتی که زن جوان به ماموران داده بود، همسرش در همان حوالی سوار بر خودروی پژواش در حال تردد بود.

ماموران زمانی این ماجرا را متوجه شدند که ناصر خودروی پلیس را در حوالی خانه‌اش دیده و قبل از آن‌که پلیس به او شک کند، اقدام به فرار کرده بود.

مشخصات پژو در اختیار گشتی‌های پلیس قرار گرفت. فردای آن روز ماموران در حین گشت‌زنی متوجه خودرو یی شدند که در کنار خیابان پارک شده بود و راننده داخل آن به خواب رفته بود. خودرو به نظر مشکوک می‌آمد؛ بنابراین ماموران پلیس بلافاصله شماره پلاک خودرو را استعلام کردند.

با استعلام پلاک خودروی پژو مشخص شد که صاحب آن قاتل  فراری است که پلیس در تعقیب او است. به این ترتیب ناصر، در حال استراحت در خودروی پژو دستگیر شد.

اظهارات عجیب متهم

متهم جوان که خود را در دام پلیس می‌دید، به ناچار لب به اعتراف گشود و گفت: مدتی قبل، با زن جوانی به نام سیما آشنا شدم و فریده خیلی اتفاقی از ماجرا با خبر شد. او از ما شکایت کرد و من و سیما بازداشت شده اما بعد از مدتی با قرار وثیقه آزاد شدیم. بعد از آزادی حدود دو هفته قبل همسرم را به‌طور اتفاقی در خیابان دیدم. او از خودرویی پیاده شد که به نظرم می‌رسید راننده‌اش با فریده رابطه دارد. جلوی او را گرفتم و از او در مورد راننده پرسیدم. فریده اصرار داشت که راننده را نمی‌شناخته و از طرفی من به او خیانت کرده بودم.

متهم جوان ادامه داد: همسرم از زمانی که از خیانت من با خبر شده بود، به خانه پدرش رفته بود. از فریده خواستم سوار ماشینم شود تا باهم صحبت کنیم. او مقاومت کرد اما با تهدید من سوار ماشین شد. در راه دعوایمان بالا گرفت و من یک لحظه دست‌هایم را دور گردن او حلقه کردم. به خودم که آمدم متوجه شدم، فریده مرده است. ترسیده بودم، باید جسد او را مخفی می‌کردم تا کسی از این جنایت  با خبر نشود.

او ادامه داد: جسد را به کوهی که نزدیک خانه‌مان بود، بردم. می‌خواستم جنازه فریده را دفن کنم، اما خاک کوه خیلی سخت بود و نمی‌شد آنجا را کند. به همین دلیل با ماشین مقداری خاک کشاورزی را به کوه منتقل کردم و روی جسد ریختم. بعد هم به خانه آمدم، روز بعد از ناپدید شدن فریده خانواده‌اش به سراغم آمدند اما به دروغ گفتم از او خبری ندارم. زمانی هم که از کشف جسد فریده با خبر شدم، قرار شد با سیما خانه را تغییر دهیم که تمام سرنخ‌ها را از بین ببریم اما دستگیر شدم.

با اعتراف مرد جوان به قتل و بازسازی صحنه جنایت، وی در مقابل بازپرس کاظم میرزایی به آخرین دفاعیات خود پرداخت. به‌دنبال اظهارات ناصر به قتل همسرش، پرونده او با صدور کیفرخواست از سوی بازپرس جنایی به دادگاه کیفری استان ارجاع شد. متهم جوان بزودی پای میز محاکمه خواهد رفت تا قضات دادگاه کیفری استان خراسان رضوی، حکم مرد جنایتکار را صادر کنند

(Visited 173 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۰۱-۳۱ حوادث

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.