کشنده ترین مسمومیت در کمین شهروندان/ مرگ «بوتولیسمی» جدی است

۱۳۹۶-۰۱-۳۰ سلامت

کشنده ترین مسمومیت در کمین شهروندان/ مرگ «بوتولیسمی» جدی است

دبیر ستاد مرکزی اطلاع رسانی دارو و سموم سازمان غذا و دارو در مورد مسمومیت با مواد غذایی توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش۲۴آنلاین ،باشگاه خبرنگاران جوان نوشت:به نقل از ایفدانا، یسنا بهمنش دبیر ستاد مرکزی اطلاع رسانی دارو و سموم سازمان غذا و دارو در مورد مسمومیت با مواد غذایی گفت: مسمومیت با مواد غذایی در اثر آلودگی غذا در جریان تولید فرآورده های غذایی، تهیه و نگهداری آن ها ایجاد می شود.
بهمنش اظهار داشت: مصرف کنندگان باید دقت داشته باشند از مصرف کنسروهایی که در قوطی آن ها آثار نشت، برآمدگی و فرورفتگی و زنگ زدگی مشاهده می شود خودداری نمایند، همچنین مصرف کنندگان باید به تاریخ تولید و انقضا محصولات هنگام خرید دقت کنند.
وی ادامه داد: هنگام مصرف غذاهای کنسرو شده، حتما آنها را به مدت ۲۰ دقیقه بجوشانند.
دبیر ستاد مرکزی اطلاع رسانی دارو و سموم سازمان غذا و دارو  با بیان اینکه یکی از کشنده ترین مسمومیت های غذایی موسوم به «بوتولیسم» نام دارد، تصریح کرد: این نوع مسمومیت در در اثر مصرف مواد غذایی مانند سوسیس، کالباس، کنسرو ماهی، کنسرو ذرت، کنسرو لوبیا، کشک خام و عسل طبیعی که در شرایط نامناسب و غیر بهداشتی تهیه و نگهداری شده اند ایجاد می شود.
وی یادآور شد: علائم این نوع مسمومیت که برخی اوقات منجر به مرگ نیز می شود شامل تاری دید، دوبینی و اختلال در گوارش می باشد که مصرف کننده در چنین مواردی سریعا به پزشک مراجعه نماید.
(Visited 44 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۰۱-۳۰ سلامت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.