راه‌های پیشگیری از آرتروز زانو

۱۳۹۶-۰۱-۳۰ سلامت

راه‌های پیشگیری از آرتروز زانو

دبیر برنامه ارتوپدی در کنگره جامعه جراحان ایران با اشاره به اینکه ساییدگی زانو از بین آرتروز‌های کل بدن شایع‌تر است، گفت: می‌توان از آرتروز زانو با روش‌های سبک زندگی سالم پیشگیری کرد.

به گزارش۲۴آنلاین ،باشگاه خبرنگاران جوان نوشت:به نقل از روابط عمومی انجمن جراحان ارتوپدی ایران، محمود کریمی مبارکه دبیر برنامه ارتوپدی در کنگره جامعه جراحان ایران با اشاره به اینکه ساییدگی مفاصل زانو بین آرتروز‌های کل بدن شایع‌تر است، گفت: آرتروز زانو در کشور ما به دلیل فرهنگ، آداب غدایی و مذهبی مانند نشستن چهار زانو، دوزانو و استفاده از دستشویی ایرانی بیشترین فشار را به کشکک زانو وارد می‌کند و از شایع‌ترین بیماری‌های زانو است.

وی در ارتباط با راه‌های درمان و جلوگیری از آرتروز زانو تصریح کرد: کاهش وزن برای کسانی که افزایش وزن دارند، تقویت عضلات اطراف زانو، تغییر سبک زندگی همچون صحیح نشستن، استفاده از صندلی، رعایت مسائل ورزشی و استفاده از آسانسور به جای پله، از روش‌های پیشگیری از آرتروز زانو است.
این فوق تخصص زانو افزود: اگر بیمار با رعایت سبک زندگی سالم و استفاده از داروهای ضدالتهاب، درد وی بهبود نیافت و همچنین نتایج رادیوگرافی حاکی از آرتروز شدید بود، جراحی و تعویض مفصل برای بیمار ضرورت پیدا می کند.
وی عنوان کرد: کنگره ارتوپدی انجمن جراحان ایران ۱۸ تا ۲۲ اردیبهشت ماه سال جاری در سالن همایش رازی در اتوبان همت جنب برج میلاد برگزار می‌شود.
کریمی مبارکه ادامه داد: این کنگره ارتوپدی به شکل ارائه سخنرانی بوده که بعد از اینکه ۳ نفر سخنرانی کردند، همه شرکت کنندگان به صورت پرسش و پاسخ انجام داده و با تبادل نظر و معرفی موارد ارتوپدی به گونه ایی در جمع مشارکت دارند و فقط شنونده نیستند.
دبیر برنامه ارتوپدی در کنگره جامعه جراحان ایران افزود: پزشکان می‌توانند به صورت اینترنتی و یا حضوری در روز کنگره برای ثبت نام اقدام کنند، همچنین شرکت در این کنگره حداکثر امتیاز بازآموزی را برای آن‌ها به همراه دارد.
وی با اشاره به اینکه در این کنگره ارتوپدی کارگاه‌های آموزشی هم برای شرکت کنندگان برگزار می‌شود، گفت: این کارگاه‌ها شامل تعویض مفصل زانو، تروما، شکستگی‌ها است.
کریمی مبارکه یادآور شد: از ۴ روز کنگره یک روز آن اختصاص به همکاران پرستار در حوزه ارتوپدی داده شده، زیرا لازم است پرستارانی که در بخش ارتوپدی مشغول کار هستند آموزش‌های لازم در این زمینه را فراگیرند.
(Visited 75 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۰۱-۳۰ سلامت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.