کدام سلبریتی ها دوپینگ کردند؟

۱۳۹۶-۰۱-۲۹ سرگرمی

کدام سلبریتی ها دوپینگ کردند؟

اگر همیشه دنبال یک خبر داغ هستید باید دنبال ارتباط سلبریتی ها با داروهای ممنوعه باشید و مطمئن باشید که این توصیه همیشه موثر است .

به گزارش مَنزاَنسر، فاش کردن ضعف یک سلبریتی حتی اگر مربوط به گذشته وی  باشد تیتر داغی است مخصوصاً اگر این ضعف در مورد قهرمانان ورزشی باشد.

دراین میان دردسرهای آن نیز برای ورزشکاران بیشتر از بقیه سلبریتی ها است زیرا پس از فاش شدن مصرف دارو آنها نه تنها باید مدتی از انظار عمومی و دوربین ها دور شوند بلکه  شاید کشف این حقیقت منجر به محرومیت از فعالیت های ورزشی و یا حتی حکم دادگاه برای آنها بشود

در ادامه بعضی از سلبریتی هایی که دوپینگ کرده اند را خواهید دید:

آرنولد شوارزنگر

 

او از معروف ترین بدنسازها در تمام دنیا است که بازیگر و سیاستمدار نیز هست.

او بدنسازی را از ۱۴ سالگی شروع کرد و در ۲۲ سالگی اولین قهرمانی خود را در مستر المپیا بدست آورد و ۷ بار قهرمانی در این مسابقات را تجربه کرد.  اما خبرهای حاکی از آن است  که مدتی  بدنسازی او  به روش های طبیعی  انجام نشده است. او در ۱۹۷۷ از داروهای ممنوعه استفاده کرده بود .

اما تنها فرقی که در آن زمان این موضوع با بقیه موارد داشت این بود که کار وی به شکل قانونی انجام گرفته بود.  دلیل آرنولد درآن زمان بسیار ساده بود .او گفته بود که برای کمک موثر به تامین فیزیکی  بالا در تمرینات از این داروها  استفاده کرده است.

الکس رودریگز

این بازیکن بیس بال معروف امریکایی  بارها در مورد دوپینگ مورد توجه قرار گرفت ، البته او همیشه این ادعاها را رد کرده است و حتی در یک برنامه تلویزیونی ۶۰ دقیقه ای به توضیح در این باره پرداخت اما در سالهای ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۳ ثابت شد که وی از داروهای ممنوعه استفاده کرده بود. با این وجود همچنان رودریگز این کاررا  بخاطر تسکین درد شانه هایش عنوان کرده است و در پایان نیز او جریمه و دادگاهی نشد.

ماریون جونز

برخی فکر می کنند که این نوع داروها فقط مورد استفاده مردان قرار می گیرد در صورتی که مواردی از دوپینگ در زنان دیده شده است . یکی از این زنان ماریون جونز دونده بازنشستهٔ دو سرعت و پرش طول اهل ایالات متحده آمریکا است. وی در المپیک سیدنی ۵ مدال به‌دست آورد، اما در سال ۲۰۰۷ به‌دلیل مشخص‌شدن دوپینگ وی تمام مدال‌ها و عناوین و رکوردهایی که پس از سال ۲۰۰۰ به‌دست آورده‌بود از او پس گرفته شد و  موجب محکومیت زندان را نیز برایش فراهم آورد . در واقع او تنها زن  میلیونر و  قهرمان دارای مدل طلای المپیک است که به زندان رفته است و همین امر باعث شوک بزرگی در صنعت تولید دارو شد.

فیفتی سنت

در حالیکه به نظر می آید استفاده از داروهای دوپپینگی اغلب برای قهرمانان ورزشی است اما برخی موارد هم وجود دارد که شخص مورد نظر خارج دنیای ورزش بوده که  فیفتی سنت یکی از آنها است .

کورتیس جیمز جکسون سوم که با نام هنری فیفتی سنت از جمله  بازیگران  و خوانندگان  امریکایی است .

اگرچه وی از سن ۱۲ سالگی به معامله مواد مخدر روی آورد که ماجراهایی از پس از آن به دنبال داشت اما هر گز ادعای استفاده از داروهای ممنوعه ( دوپینگی ) برای او ثابت نشد.  به هر  حال فیفتی سنت از ان دسته سلبریتی هاست که همیشه در مظان ان این اتهام قرار دارد.

استالونه

سیلوستر گاردنز اِستالون معروف به سیلوِستِر اِستالونه از بازیگر، کارگردان و نویسندهٔ آمریکایی و برنده جایزه گلدن گلوب است.  وی را عمدتاً به‌خاطر نقش‌های اکشنش در فیلم‌های هالیوودی می‌شناسند. دو نقش به‌یادماندنی استالونه، یعنی رَمبو و راکی مهم‌ترین نقش‌های او هستند که در به شهرت رساندنش بسیار تأثیر گذار بوده‌اند. وی علاوه بر بازیگری، نویسندگی این فیلم‌ها را نیز بر عهده داشت.

با این حال استالونه هم جز آن دسته از سلبریتی ها است که آشکارا استفاده از داروهای ممنوعه را نپذیرفته ولی خیلی ها که کنار او بودند مصرف وی را تایید کرده اند .

در این باره می توان به همسر سابقش ، بریجیت نیلسون، اشاره کرد که این موضوع را تایید کرده است . به هر حال در خلال سالهای ۸۰ و ۹۰  او همیشه این موضوع را رد کرده است.

لانس آرمسترانگ

البته این لیست بدون نام لانس ادوارد آرمسترانگ دوچرخه‌سوار مشهور آمریکایی‌ تکمیل نمی شود .

وی در سال ۱۹۹۷ به تیم ملی دوچرخه سواری آمریکا پیوست و از سال ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۵ عنوان قهرمانی مسابقات تور دو فرانس را از آن خود کرد اما پس از گزارش آژانس مبارزه با دوپینگ آمریکا این عناوین از وی پس گرفته شد و او  از شرکت در تمام مسابقات رسمی دوچرخه‌سواری برای همیشه محروم شد. با این وجود خود او همواره  این موضوع را انکار می کند و وکیل وی در این باره گفته است که این  اتهام یک قضاوت یک طرفه و شتاب زده است .

دکتر دری

آندره رومله یانگ که بیشتر با اسم مستعارش، دکتر دری  شناخته شده است، از رپرها و بازیگران معروف آمریکایی است.

وی  با عضویت و شروع کار در گروه رپ ان.دابلیو.ای شهرت کسب کرد و در سال ۱۹۹۲ اولین آلبوم خود با نام مزمن را منتشر کرد که یکی از پرفروشترین هنرمندان سال ۱۹۹۳ شد و یک جایزه گرمی برای تک آهنگ «بزار من کنترل کنم» گرفت.

او از جمله سلبریتی هایی است که با هیکل تنومندش در فیلمهاش ظاهر شد اما بسیاری می گویند کافی است که به عکسهایش در طول زمان نگاه کنید چرا که در آن زمان در عکسی که هنگام دریافت جایزه از کانال تلویزیونی MTV بسیار تنومندتر از آنچه که بود به یکباره ظاهر شد. البته او همیشه تمرینات  ورزشی منظم را باعث تنومندی خودش می داند اما بسیاری می گویند که وی از داروهای بدنسازی استفاده می کند .

تیمبلند

تیموتی زد مازلی که همگان وی را با نام تیمبلند می‌شناسند، آهنگساز، تهیه‌کننده و رپر آمریکایی است. وی یکی دیگر از سلبریتی های دنیای موسیقی است که بارها به استفاده از داروهای ممنوعه متهم شده است ولی کسی نتوانسته ادعایش را ثابت کند اما این ادعا  نیاز به اثبات ندارد مطمئناً این ظن هنگامیکه او دکتر بدن سازی سلبریتی ها شد دیگر جایش را  به یقین داد.

(Visited 135 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۰۱-۲۹ سرگرمی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.