نرخ تورم اسفند ماه ۶.۸ درصد شد

۱۳۹۵-۱۲-۳۰ اقتصاد

نرخ تورم اسفند ماه ۶.۸ درصد شد

بر اساس اعلام مرکز آمار ایران نرخ تورم اسفند در کالاها و خدمات مصرفی خانوارهای کشور در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۸ درصد است که ۹ دهم درصد افزایش داشته و همچنین نرخ تورم در ۱۲ ماه منتهی به اسفند را ۶.۸ درصد بوده است.

مرکز آمار ایران امروز در آخرین روز سال ۹۵ گزارش شاخص قیمت کالاها و خدمات مصرفی خانوارهای شهری کشور در اسفند را منتشر کرد.

۱ -شاخص کل بر مبنای۱۰۰=۱۳۹۰ در اسفند ماه سال ۱۳۹۵ عدد ۲۴۰.۷ را نشان میدهد که نسبت به ماه قبل ۱ درصد افزایش داشته است.

افزایش شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل ( تورم نقطه به نقطه ) ۸ درصد میباشد که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل (۷.۱ درصد)، ۹ واحد درصد افزایش یافته است.

درصد تغییرات شاخص کل (نرخ تورم کالاها و خدمات مصرفی خانوارهای شهری) در دوازده ماه منتهی به اسفند ماه سال ۹۵ نسبت به دوره مشابه سال قبل ۶.۸ درصد است که نسبت به همین اطلاع در بهمن ماه ۱۳۹۵) ۶.۸ درصد)، تغییری نداشته است.

۲ -شاخص گروه عمده «خوراکیها، آشامیدنیها و دخانیات» در این ماه به رقم ۲۹۱.۹ رسید که نسبت به ماه قبل ۳.۴ درصد افزایش نشان میدهد. شاخص گروه عمده “خوراکیها، آشامیدنیها و دخانیات ” نسبت به ماه مشابه سال قبل ۱۲.۸ درصد افزایش نشان میدهد و درصد تغییرات این گروه در دوازده ماه منتهی به اسفند ماه ۱۳۹۵ نسبت به دوره مشابه سال قبل ۷.۶ درصد است که نسبت به تورم دوازده ماهه منتهی به بهمن ماه ۱۳۹۵ ۷.۱ درصد افزایش یافته است.. شاخص گروه اصلی «خوراکیها» در ماه مورد بررسی به عدد ۲۹۰.۱ رسید که نسبت به ماه قبل ۳.۶ درصد افزایش نشان میدهد.

شاخص گروه اصلی «خوراکیها» نسبت به ماه مشابه سال قبل ۱۲.۹ درصد افزایش نشان میدهد و نرخ تورم دوازده ماهه این گروه ۷.۴ درصد است.

۳ -شاخص گروه عمده «کالاهای غیر خوراکی و خدمات» در اسفند ماه ۱۳۹۵ به رقم ۲۲۳.۱ رسید که نسبت به ماه قبل ۰.۱ درصد کاهش داشته است. میزان افزایش شاخص گروه عمده «کالاهای غیرخوراکی و خدمات» نسبت به ماه مشابه سال قبل ۶ درصد بوده است و نرخ تورم دوازده ماه منتهی به اسفند ماه ۱۳۹۵ نسبت به دوره مشابه سال قبل این گروه ۶.۴ درصد است که نسبت به تورم دوازده ماهه منتهی به بهمن ماه ۱۳۹۵) ۶.۷ درصد)، ۰.۳ واحد درصد کاهش یافته است.

منبع: خبرگزاری فارس

(Visited 32 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۵-۱۲-۳۰ اقتصاد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.