کیهان: آقای ظریف! در دام نتانیاهو نیافتید

۱۳۹۵-۱۲-۲۶ سیاست

کیهان: آقای ظریف! در دام نتانیاهو نیافتید

روزنامه کیهان در ستون اخبار ویژه خود نوشت:

همکار سابق نشریات اصلاح‌طلب از دکتر ظریف خواست تاریخ را مستقل از تحریفات صهیونیست‌ها بازخوانی کند.
داریوش سجادی نوشت: شاذگوئی نوین «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم جنایتکار اسرائیل علیه ایران در ملاقاتش با ولادیمیر پوتین و پاسخ جواد ظریف به فرد مذکور جملگی مؤید فقر دانش تاریخی طرفین از تاریخ باستان ایران زمین است.
نتانیاهو طی ملاقاتش با پوتین به مناسبت عید پوریم یهودیان سفیهانه اظهار می‌دارد «هر چند پرشیا در ۲۵۰۰ سال پیش موفق نشد یهودیان را نابود کند اما امروز هم وارث پرشیا (ایران) تلاش دارد دولت یهودیان را نابود کند».
دکتر ظریف ضمن دروغ نژادپرستانه خواندن اظهارات نتانیاهو ابراز داشته‌اند «کتاب استر بیان می‌کند که چگونه خشایارشا در چنین روزی یهودیان را از توطئه هامان نجات داد»، این اظهارات نشانگر فقر تاریخیگری است.
خردی و کوتوله‌گی سیاسی نخست‌وزیر رژیم نامشروع صهیونیستی و بی‌سوادیش در تاریخ به اقتفای بی‌اعتباری کشور مجعولش امر قابل انتظاری است اما اسباب تأسف آنجاست که وزیر خارجه ایران از تاریخ مطول و هزاران ساله کشور خود بی‌اطلاع باشد و چنین گشاده دستانه چوب حراج بر پیکر مشاهیر تاریخ باستان ایران بزنند.
جناب آقای دکتر ظریف! شأن حضرتعالی اجل است و توقع می‌رود در دفاع از تاریخ کشورتان در اندازه و تراز قابل انتظار از یک دولتمرد منسوب به یک کشور معتبر و تاریخ‌مند بدرخشید و عرض‌اندام فرمائید.
ترهات نتانیاهو چیزی جز جعل تاریخ نیست و در ماجرای «استر» اگر دسیسه‌ای بود آن دسیسه محصول سعایت «مردخای» عموی نابکار استر علیه «هامان» آن امیر شایسته و قدرتمند خشایار شاه بود.
برخلاف اطلاعات غلط، این هامان نبود که بر علیه یهودیان توطئه کرد و صورت واقعی ماجرا آن بود که «ماجرای استر» توطئه هوشمندانه مردخای بمنظور قبضه قدرت از طریق خلع هامان و ایرانیان وفادار به هامان بود که اتفاقاً مؤثر افتاد و خشایار شاه بی‌کفایت از منتهی الیه زن بارگی، مغبون نیرنگ استر و مردخای شد و این ننگ بزرگ را بنام خود در تاریخ ثبت کرد تا ۷۵۰۰۰ نفر ایرانی طی ۳ روز توسط قوای تحت امر مردخای قتل‌عام شوند و از آن تاریخ تاکنون یهودیت صهیونی به افتخار آن قتل عام شنیع از ایرانیان «پوریم» را به شادی بنشینند.
جناب آقای ظریف- تاریخ نمی‌دانید! اما بکوشید تا لااقل جغرافیا را بدانید! و بالتبع تقدیر ما در گرو جغرافیای ما است و همین جغرافیا مکلف‌مان می‌کند تا بیرون از خوش‌بینی‌های فلسفی، اسرائیل را دشمن در جوارمان ببینیم که موجودیت بزهکارانه‌اش ما را ملزم می‌دارد بیرون از گویش‌های مغلوط تاریخی با زبان عزت و قدرت با آن نابکاران کلامت کنیم.

(Visited 47 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۵-۱۲-۲۶ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.