شاسی بلند جدید هیوندایی با قابلیت آلایندگی صفر! +تصاویر

۱۳۹۵-۱۲-۱۸ دنیای فناوری

شاسی بلند جدید هیوندایی با قابلیت آلایندگی صفر! +تصاویر

این خودرو با الهام از فلسفه طبیعت و آب و با تاکید بر قابلیت آلایندگی صفر ساخته شده است.

هیوندایی قصد دارد تا سال ۲۰۲۰، ۱۴ مدل سازگار با محیط زیست را روانه بازار کند تا نقشش در کاهش آلودگی و مقابله با گرمایش آب و هوایی را به دیگر همکاران خودروساز خود نزدیک سازد. به همین دلیل این خودروسازی از یک مدل مفهومی سوخت سلولی FE رونمایی کرده تا ان را در نمایشگاه ژنو به نمایش بگذارد.

به گزارش ۲۴ آنلاین به نقل از “اتوگاید”، FE مخفف “آینده اقتصادی” در زبان انگلیسی است و به گفته انگلیس‌ها بازتاب خلاقانه فناوری در جهت سازگاری اقتصادی در جهت محیط زیست است.

اما این مسئله مهم در خصوص این خودرو نیست. این مدل مفهمومی قادر است مسافتی حدود ۸۰۰ کیلومتر را با یک بار سوخت‌گیری شارژ کند. این مدل هیوندایی این طی مسافت را مدیون فناوری نسل چهارم سوخت‌ و سلول‌های هیدروژنی است.

به واسطه همین فناوری، این خودرو ۲۰ درصد سبک‌تر از توسان ix35 با سوخت هیدروژنی بوده و دستیابی به بهره‌وری بیشتر آن ۱۰ درصد بیشتر خواهد بود. خودرو همچنین به باتری‌های تغییر‌پذیر و قابل حمل مجزا مجهز است که در محفظه بار شارژ می‌شود.

ونگ چول یانگ، نائب رئیس هیوندایی در این خصوص گفت: هیوندایی در ساخت و تولید نوآورانه‌ها پیشتاز است و تلاش دارد با استفاده از سوخت‌های کارآمد در سازگاری با محیط زیست پیش‌قدم شود. مدل مفهومی سوخت سلولی FE تحول عظیمی در استفاده در سوخت‌های هیدروژنی و نزدیک‌تر شدن و چشم‌انداز جامعه هیدروژنی است.

این خودرو با الهام از فلسفه طبیعت و آب و با تاکید بر قابلیت آلایندگی صفر ساخته شده است. ظاهر خارجی یک پارچه، چراغ‌های بلند و باریک نمای جلو و چراغ‌های ویژه LED DRL در عقب که روی چرخ‌های بزرگ سوار شده‌اند، بر جذابیت خودرو افزوده‌اند. سه صفحه بزرگ و سخاوتمندانه نمایشگر، روشنایی‌های آبی رنگ و طرحی مینیمالی فضای داخلی را عجیب جلوه می‌دهد. صفحه نمایشگر مقابل اهرم دنده، تقریبا شبیه یک صفحه آینه‌ای برای تلفن همراه عمل می‌کند.

احتمالا برخی از عناصر مدل مفهومی سوخت سلولی هیوندایی در برخی از شاسی‌بلندهای ارائه شده در ۲۰۱۸ به کار می‌روند و می‌توانند با طیف وسیعی از فناوری‌هایشان کاربران خود را تحت تاثیر قرار دهند.

(Visited 117 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۵-۱۲-۱۸ دنیای فناوری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.