دولت برای هر بازنشسته ماهانه ۶۴۰ هزار و ۱۶۹ تومان هزینه می کند

۱۳۹۵-۱۰-۲۶ اقتصاد

دولت برای هر بازنشسته ماهانه ۶۴۰ هزار و ۱۶۹ تومان هزینه می کند

دولت برای هر بازنشسته ماهانه ۶۴۰ هزار و ۱۶۹ تومان از محل بودجه عمومی هزینه می کند.
بررسی ها نشان می دهد دولت در سال جاری برای تامین حقوق بازنشستگان کشوری و لشگری و وظیفه بگیران ۳۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در قالب بودجه عمومی اختصاص داده است . به این ترتیب متوسط هزینه ای که دولت برای پرداخت حقوق بازنشستگان تقبل کرده است در سال جاری به اندکی بیش از ۶۴۰ هزار تومان می رسد .
به گزارش۲۴ آنلاین، بخشی از حقوق بازنشستگان غالبا از محل صندوق های بازنشستگی شان تامین می شود . در حال حاضر ۴ میلیون و ۴۹۱ هزار بازنشسته در ایران زندگی می کنند . حقوق اندک این جمعیت پرشمار یکی از مهمترین بحران های کنونی و آتی ایران را شکل داده است . بحران های پیش روی صندوق های بازنشستگی یکی از مهمترین نکاتی است که کارشناسان در خصوص آن هشدار داده اند . بیشترین شمار بازنشستگان تحت پوشش تامین اجتماعی قرار دارند .
بررسی ها نشانگر ان است که ۲ میلیون و ۳۸۶ هزار نفر از سازمان تامین اجتماعی حقوق دریافت می کنند . شمار کسانی که تحت پوشش صندوق های بازنشستگی کشوری قرار دارند نیز یک میلیون و ۲۴۷ هزار نفر براورد می شوند . همچنین شمار کسانی که از صندوق بازنشستگی نیروهای مسلح حقوق می گیرند، ۶۵۸ هزار نفر برآورد می شوند .
خبرآنلاین نوشت : دیگر صندوق های بازنشستگی نیز ۲۰۰ هزار نفر را تحت پوشش خود دارند . برآوردها نشان می دهد جمعیت بازنشستگان در ایران رو به افزایش است و در صورت حل نشدن بحران پیش روی صندوق های بازنشستگی ، ایران در میان مدت با مشکلات فراوانی ، در خصوص تامین معیشت این دسته از افراد روبرو خواهد شد . لازم به توضیح است که هنوز امکان شناسایی دقیق هزینه های پرسنلی کارمندان و هزینه های بازنشستگان فراهم نیست و متوسط مذکور از محل بودجه عمومی استخراج شده است .
حقوق بازنشستگان در سال آینده افزایشی ۲۵ درصدی را تجربه می کند و بر اساس اعلام مسئولان ، در سال آینده حقوق بازنشستگان دیگر کمتر از یک میلیون تومان نخواهد بود . کم بودن حقوق بازنشستگان عاملی است که سبب اشتغال دوباره کسانی می شود که قرار است از بازار کار خارج شوند . به این ترتیب اشتغال دوباره این افراد به منظور تامین معیشت، فشاری مضاعف بر بازار کار وارد کرده و بالا رفتن نرخ بیکاری در سال های جوانی را برای افراد جویای کار رقم می زند .

(Visited 12 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۵-۱۰-۲۶ اقتصاد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.