چگونه از پروتئین برای درمان موهای خود استفاده کنیم؟

۱۳۹۵-۱۰-۲۳ سلامت

چگونه از پروتئین برای درمان موهای خود استفاده کنیم؟

در اینجا می‌خواهیم بدانیم پروتئین چیست و چه کاری برای موهای ما انجام می‌دهد. 

پروتئین چیست؟

موهای شما پروتئین است! موهای شما از رشته‌هایی پروتئینی به نام کراتین و زنجیره‌ای از اسیدهای آمینه ساخته شده است. قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی قوی و نگهداری نامناسب از موها باعث شکستن زنجیره شده و منجر به شکنندگی، کدر شدن و آسیب دیدن تار مو می‌شود. پروتئین، کراتین را تقویت و بازسازی می‌کند. بنابراین ساختار مو را درست کرده و باعث بلندتر و قوی‌تر شدن آن می‌شود.

چگونه از پروتئین برای درمان موهای خود استفاده کنیم؟

رژیم غذایی: مرغ، تخم مرغ، حبوبات و ماهی منابع خوبی از پروتئین محسوب می‌شوند. به عنوان مثال ماهی قزل‌آلا، اسیدهای چرب امگا ۳ دارد که از پوست سر محافظت کرده و باعث رشد سالم مو می‌شود.

بسته‌های پروتئینی: بسته‌های پروتئینی یک راه حل سریع و راحت برای رفع شکستگی و آسیب مو است. می‌توانید این بسته‌ها را از داروخانه‌های محلی تهیه کنید و هر کدام را یک بار در ماه استفاده کنید.

ماسک مو: ماسک مو درمانی ساده است که می‌توانید به عنوان نرم کننده نیز استفاده کنید. این روش را می‌توانید بارها به کار ببرید.

درمان عمقی: درمان عمقی باعث رطوبت‌رسانی و تحریک ریشه برای رشد مطلوب می‌شود. شما می‌توانید این درمان را یک یا دو بار در ماه انجام دهید.

محصولات مختص بازسازی: محصولات مختص بازسازی، نرم کننده‌های سرشار از پروتئین هستند که برای موهای آسیب دیده از مواد شیمیایی یا حرارت ساخته می‌شوند.

مواد طبیعی: با تعدادی تخم مرغ، مایونز و آووکادو ماسک پروتئین درست کنید. بر حسب نیاز موهایتان یک هفته در میان از این ماسک استفاده کنید. از این روش‌های درمانی برای درمان شکستگی مو، آسیب شیمایی مو، آسیب حرارتی مو و برای درمان موهای بسیار متخلخل استفاده کنید.

اما مراقب باشید:

استفاده بیش از حد از پروتئین موهایتان را خشک و در نتیجه شکننده می‌کند. بر حسب نیاز موهایتان از درمان‌های مناسب استفاده کنید. هنگام استفاده از محصولات مختلف، برچسب افزودنی‌های مفید آن‌ها را بررسی کنید. مواد افزودنی مفید مانند کلاژن برای بهبود حالت ارتجاعی مو، کراتین برای تقویت تار مو، پروتئین‌های گیاهی برای جذب رطوبت و پروتئین‌های ابریشمی برای نرم کردن مو مفید هستند.

(Visited 32 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۵-۱۰-۲۳ سلامت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.