مجلس شاد که میگن همینه!

۱۳۹۵-۱۰-۱۶ طنز و کارتون

مجلس شاد که میگن همینه!

به گزارش ۲۴ آنلاین، علیرضا کاردار در روزنامه ایران نوشت:

بعضی وقت‌ها آن‌قدر باید انتظار بکشیم و چشم به خروجی خبرگزاری‌ها بدوزیم تا بلکه یک خبر نصفه و نیمه بیرون بیاید که بتوانیم بهش آب ببندیم و به زور پیازداغ و روغن و نمک، یک مطلب طنز بیرون بکشیم. ولی بعضی وقت‌ها هنوز از خواب بیدار نشده و در حالی که چشم‌بسته دست دراز می‌کنیم تا زنگ ساعت گوشی را ببندیم و برای دو دقیقه دیگر «اسنوز» کنیم، از لای پلک خبرهایی می‌بینیم که همانجا می‌شود یک رساله طنز ازشان بیرون کشید که به درد پایان‌نامه‌فروشان میدان انقلاب هم می‌خورد!

شنیدیم و خواندیم یکی دو روز پیش، جناب قاضی‌پور نماینده مجلس با حضور در مقابل جایگاه هیأت رئیسه، لایحه را پاره و آن را به سمت هیأت رئیسه مجلس پرت کرد. خب نه تنها تعجب نکردیم که خیلی هم خندیدیم و خوش گذشت. دیروز هم آقای مطهری که ریاست مجلس را برعهده داشت، بعد از اینکه دید چند نماینده در حال خوش و بش هستند و به قول معروف لابی می‌کنند و نظم مجلس به لایی کفش‌شان هم نیست و چند نفر دیگر هم برای خودشان سلانه‌سلانه در صحن قدم می‌زنند و انگار نه انگار آقای دکتر بر صندلی ریاست نشسته است، از پشت میکروفن اعلام کرد با این اوضاع و با فضای سبزی که در صحن مجلس کار کرده‌اند، شبیه «پارک لاله» شده است! گویا بعد از این حرف نمایندگان برای اینکه حسن نیت خود را نشان بدهند، مثل زمانی که در مدرسه مبصر کلاس دعوایمان می‌کرد و ما هم برای اینکه دلش را به دست بیاوریم دست به سینه می‌نشستیم و مؤدبانه حرف می‌زدیم، نمایندگان هم خیلی مبادی آداب می‌شوند و شروع می‌کنند به استفاده از لقب دکتر برای همدیگر که باز جناب مطهری خلقش تنگ می‌شود و طی تذکری می‌گوید دست از «دکتربازی» بردارید!

انصافاً اگر همین پاراگراف بالا را بدون نام بردن از اشخاص می‌نوشتیم، باور می‌کردید اینها واقعی هستند و طنز نیستند؟ یعنی به قول جناب قالیباف آیا «به عقل جن» هم می‌رسید که نماینده‌ای بیاید لایحه پاره کند و بریزد توی صورت هیأت رئیسه و فردایش رئیس مجلس بگوید اینجا هم که شده پارک و شماها هم که دائم مشغول دکتربازی هستید؟! حیف که عده‌ای قدر این جو شاداب مجلس را نمی‌دانند و دائم در حال پرداختن به اختلافات هستند. به قول آقای کواکبیان، باید آنهایی که با هم مشکل دارند را مثل کاری که ماهاتیر محمد نخست‌وزیر مالزی با دو وزیرش کرد، یک روز در اتاقی قرار داد تا هر وقت مشکل‌شان را حل کردند، بیرون بیایند. هرچند با آن بحث پارک لاله و دکتربازی و لایحه پاره کردن‌ها، بهتر است کار به آنجاها نکشد و در همان صحن علنی اختلافات را کنار بگذارند و روی ماه یکدیگر را ببوسند!

(Visited 104 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۵-۱۰-۱۶ طنز و کارتون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.